O czym pamiętać, przygotowując wyposażenie do przedszkola?

Tworząc listę niezbędnych produktów, które powinniśmy kupić, przygotowując wyposażenie przedszkola, w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze bezpieczeństwo. Maluchy muszą czuć się dobrze i komfortowo. Dzięki temu będą mogły bawić się bez skrępowania z rówieśnikami. Dlatego koniecznie trzeba postawić na właściwe wyposażenie, które im to umożliwi. Na samym początku dobrze będzie wybrać meble o ergonomicznych kształtach. Wyposażając przedszkole, powinno się unikać ostrych i kanciastych mebli, przez które maluchy w łatwy sposób mogłyby zrobić sobie krzywdę w trakcie zabawy czy też wygłupów. Kolejnym istotnym aspektem jest trwałość wybranych produktów. Wszystkie elementy wyposażenia przedszkola powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Dzieci są bardzo dynamiczne w swoich zachowaniach i mają dużo oryginalnych pomysłów. Dobrze więc, żeby meble i wszystkie elementy wyposażenia przedszkola były w stanie poradzić sobie z kreatywnością maluchów.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w przedszkolu?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wszystkie czarne scenariusze, przed którymi trzeba zabezpieczyć dzieci. W pierwszej kolejności warto wybrać meble pozbawione ostrych krawędzi. Minimalizuje to ryzyko, że któryś maluch uderzy się w ich kant podczas zabawy, robiąc sobie krzywdę. Kolejnym ważnym aspektem, który trzeba mieć na uwadze, wyposażając przedszkole, jest zabezpieczenie dziecięcych paluszków za pomocą blokady przed zatrzaśnięciem drzwi. Pozwala to uchronić pociechy przed przytrzaśnięciem sobie dłoni podczas zabawy. Bardzo ważnym aspektem jest również wybranie właściwego wykończenia powierzchni sali. Jeśli planują Państwo zakup wykładziny lub dywanu, należy upewnić się, że powierzchnia będzie antypoślizgowa, a materiał bez niebezpiecznych dodatków. Warto także zadbać o to, aby materiał, był odporny na wysokie temperatury. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli w przedszkolu zostało zainstalowane ogrzewanie podłogowe.

Jakie meble do przedszkola wybrać?

Zastanawiając się, jakie meble do wyposażenia przedszkola warto wybrać, pierwszym wnioskiem jest oczywiście trwałość materiału. Produkt powinien charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia. Wyposażenie przedszkola, takie jak stoły, krzesła i szafki powinny być pokryte powłoką, która chroni przed wilgocią. Zapobiega to powstawania śladów w wyniku rozlania soku, a także ułatwia pielęgnację mebli i usuwanie z ich powierzchni zabrudzeń. Kompletując wyposażenie przedszkoli, warto też mieć na uwadzę kolorystykę mebli i ogólny wystrój sali. Placówka powinna być miejscem przytulnym i kojarzącym się maluchom pozytywnie. Dzieci w wieku przedszkolnym lubią intensywne, wyraziste kolory, takie jak czerwony, żółty czy niebieski. Kolorowy wystrój z pewnością pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie.

Przedszkole — dlaczego warto postawić na produkty Haba Pro?

Dbając o bezpieczeństwo podopiecznych, należy zatroszczyć się o meble wysokiej jakości. Dlatego wyposażając przedszkole, koniecznie należy postawić na produkty atestowane. Dokładnie takie meble znajdują się w naszym sklepie internetowym Haba Pro. Praktycznie wszystkie produkty, które oferujemy, mają odpowiednie atesty potwierdzające to, że meble oraz akcesoria zostały wykonane z materiałów bezpiecznych. Nasze produkty zostały również stworzone z myślą o rozwoju najmłodszych. Staramy się ułatwić im odkrywania świata i rozbudzanie kreatywności. Dlatego mogą Państwo znaleźć u nas nie tylko meble do przedszkoli, ale także artykuły plastyczne czy pomoce dydaktyczne.