Zabawki dla najmłodszych, jakie wybrać?

Jeśli planujemy zakupić zabawki dla dzieci w wieku od 3 do 6 miesięcy, to dobrze postawić na produkty, które będą równocześnie dostarczać wielu wrażeń sensorycznych. Dlatego bardzo dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju piłeczki, pluszaki i inne akcesoria, które charakteryzują się zróżnicowanym kształtem, a także strukturą i kolorystyką. Dzięki temu maluchy będą rozwijać swoje zmysły poprzez zabawę. Ich chłonne umysły pragną nowych bodźców, więc im więcej jednorazowo dostarczy ich zabawka, tym będzie ciekawsza. W przypadku najmłodszych grup wiekowych w żłobku, fajne zabawki dla dzieci to takie, które mają ciekawą strukturę, kolorystykę, wydają dźwięki lub mają charakterystyczne kształty. Łatwo więc uzyskać uwagę i skupienie malucha, nawet z pomocą piankowych klocków czy też pluszowych maskotek.

Jakie zabawki sprawdzą się dla dzieci, które mają 6 miesięcy?

W dzieciach bardzo szybko rozwija się kreatywność, dlatego z czasem zaczynają być bardziej wymagające względem zabawek, które ich otaczają. Potrzebują silniejszych bodźców i ciekawszych gadżetów. Dlatego najciekawsze zabawki dla dzieci w wieku 6 miesięcy to grzechotki, przytulanki, szmaciane lalki, czy też maty edukacyjne. Dodatkowo maluchy, które mają 6-7 miesięcy, zaczynają czuć, jak pojawiają się u nich wierzchołki pierwszych zębów mlecznych. U podopiecznych może wywołać to swędzenie dziąseł. Trzeba się więc liczyć z tym, że maluchy będą wkładały zabawki do buzi i próbowały je podgryzać. Dobrze więc pomyśleć o dedykowanych gryzakach, ale o taki produkt warto poprosić rodziców, żeby każdy malec miał swój własny gadżet dla pojawiających się ząbków. Zabawki dla dzieci, które mają 8 miesięcy, również powinny charakteryzować się ciekawą fakturą i kolorystyką. Warto postawić na gumowe piłeczki, które piszczą pod wpływem nacisku. Jak widzisz zabawki dla dzieci w wieku 6 miesięcy, nie muszą być przesadnie zaawansowane. Maluchy są bardzo ciekawe świata i interesują się praktycznie każdym przedmiotem, który wpadnie im w ręce.

Jakie zabawki dla starszych dzieci warto kupić do żłobka?

Zabawki dla dzieci, które są w wieku od 1 roku do 3 lat, to kwestia trochę bardziej złożona. Dzieci zaczynają być nieco wybredne i trudniej będzie ich zadowolić prostymi rozwiązaniami. Jest jednak na rynku wiele opcji, które pozwolą fantastycznie bawić się nawet starszym bywalcom żłobków. Zabawki dla dzieci, które mają 2 lata lub 3 lata, mogą być już trochę bardziej zaawansowane. Świetnie sprawdzą się drewniane układanki, czy tablice manipulacyjne. Dzięki temu dzieci będą mogły rozwijać swoją kreatywność i doskonalić swoje zmysły artystyczne czy też zdolności logicznego myślenia. Zabawki dla dzieci, które mają 3 lata, jeśli będą właściwie dobrane, są w stanie przyspieszyć znacząco rozwój podopiecznych. Dzieje się tak dlatego, że maluchy uczą się przez zabawę, dlatego odpowiednio dobrane rozwiązania edukacyjne obudzą w nich głód zdobywania nowych informacji i dążenie do coraz to nowszych odkryć. Dlatego bez względu na to, czy planują Państwo kupić zabawki do żłobka dla dzieci, które mają 8 miesięcy czy dla dzieci, które są w starszych grupach wiekowych, jesteśmy przekonani, że w naszym sklepie znajdą fantastyczne produkty, które wasi podopieczni pokochają.