Czym jest tablica multimedialna?

Tablica multimedialna do szkoły to idealny sposób na prowadzenie lekcji w nowoczesny sposób, pozwalający uczniom na szybkie przyswajanie wiedzy. Nie tylko zastępuje tradycyjne tablice, lecz także motywuje dzieci do działania. Dołączone do interaktywnej tablicy oprogramowanie łączy komputer, projektor oraz tablicę. Dzięki temu na dużym ekranie można oglądać prezentacje, zdjęcia, quizy oraz inne programy dydaktyczne, które urozmaicą każdą lekcję. W trakcie pokazu można nanosić na tablicy uwagi i opisy za pomocą specjalnego pisaka lub dotykowo. Powstałe w ten sposób dokumenty zapisuje się jako pliki.

Tablice interaktywne dla dzieci

Okres przedszkolny to czas intensywnego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego najmłodszych. W tym czasie kształtuje się ich pamięć, uwaga oraz myślenie.
Tablice interaktywne wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych w przedszkolach są bardzo przydatne do pracy z dziećmi. Pozwalają najmłodszym poznawać nowe zagadnienia oraz służą do rozwiązywania różnych zagadek, rebusów lub układania puzzli. Dzięki specjalnym programom dzieci mogą ćwiczyć pamięć, mowę i słuch.

Dostępne w naszym sklepie tablice interaktywne dla dzieci są intuicyjne i łatwe w obsłudze nawet przez najmłodszych. Maluchy mogą na nich rysować i zaznaczać elementy w wyświetlanym obrazie. Dzięki takiej innowacyjnej zabawie łatwo przyswajają wiedzę oraz rozwijają swoje umiejętności.

Tablice multimedialne do szkół

Tablice multimedialne w szkołach wspierają cały proces nauczania. Skuteczna prezentacja wzbudza zainteresowanie uczniów, którzy skupiają uwagę na omawianych zagadnieniach i nie muszą sporządzać notatek. Lekcje w salach szkolnych z tablicą interaktywną są dużo ciekawsze. Materiały multimedialne zwiększają zaangażowanie wśród uczniów. W łatwiejszy sposób przyswajają wiedzę, dzięki czemu pojawia się możliwość szybszego przyswojenia omawianego materiału.

Specjalny stojak do tablicy multimedialnej zapewnia możliwość jej przenoszenia w różne miejsca. Mobilna tablica interaktywna pozwala więc na oszczędności w szkolnym budżecie oraz uniezależnia nauczycieli od dostępności pracowni komputerowej. Na dużym ekranie wszyscy uczniowie mogą obserwować i natychmiast analizować dane zagadnienia. Istnieje możliwość zapisania prowadzonych zajęć w dowolnej chwili i wykorzystania materiału na kolejnych lekcjach. Pliki można umieścić na szkolnym serwerze lub przesłać uczniom za pomocą poczty elektronicznej.

Wyposażenie tablic multimedialnych

Tablice multimedialne mogą być wyposażone w pasek skrótu oraz półkę interaktywną. Pasek skrótu znajduje się zazwyczaj z boku tablicy i pozwala na szybki dostęp do różnych funkcji. Natomiast półka interaktywna umieszczona jest przy dolnej krawędzi. To łatwy sposób na zmianę koloru pisaka.

Tablice multimedialne mogą być wyposażone w szereg akcesoriów, które czynią z nich elastyczne rozwiązania, spełniające oczekiwania każdego nauczyciela. Urządzenie może być zamontowane na ścianie lub na specjalnym stojaku, co pozwala uzyskać mobilną tablicę multimedialną.

Tablice interaktywne do szkół lub przedszkoli są wielofunkcyjne. Służą do wyświetlania obrazu oraz mogą być tablicą suchościeralną i magnetyczną, po której można pisać specjalnymi mazakami. W trakcie lekcji istnieje możliwość prowadzenia na żywo pokazów i eksperymentów oraz omawiania ich wyników w oparciu o widoczne tabele lub wykresy, do których na bieżąco wprowadza się dane. To urządzenia intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoba stojąca przy tablicy interaktywnej może obsługiwać komputer, uruchamiać dowolne programy oraz pisać i rysować na ekranie.

Dotykowe tablice multimedialne myBoard BLACK Nano

Oferujemy Państwu dotykowe tablice multimedialne myBoard BLACK Nano, łączące w sobie funkcjonalność i klasyczny styl. Są dostępne w różnych wielkościach, dzięki czemu łatwo można je dopasować do każdego pomieszczenia w szkole lub przedszkolu. Powierzchnia doskonale sprawdza się podczas pisania pisakami suchościeralnymi i wyświetlania programów. To gwarancja niezawodności i komfortu pracy dla uczniów i pedagogów szkolnych.