Jakie szafki do szatni w przedszkolu należy kupić?

Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, a także możliwości placówki. Szafki przedszkolne do szatni powinny zapewniać dzieciom jak najwięcej przestrzeni do swobodnego przebrania się oraz zmiany obuwia. Dobrze, żeby każdy maluch miał swoją szafkę. Ułatwi to zachowanie porządku i sprawi, że żadne dziecko omyłkowo nie weźmie czapki lub rękawiczek swojego rówieśnika. Praktycznym pomysłem jest wykorzystywanie znaczników identyfikacyjnych z obrazkami. Dzięki temu każdy maluch będzie dokładnie wiedział, która szafka w przedszkolu jest jego. Warto też pomyśleć o lustrze, w którym dziecko będzie mogło przejrzeć się przed wejściem na salę przedszkolną. Oczywiście musi być to produkt bezpieczny. Lustro powinno być pokryte specjalną folią, która w razie uszkodzenia zapobiega rozbiciu się szklanej tafli na drobinki - minimalizuje to ryzyko skaleczenia i gwarantuje bezpieczeństwo maluchów

Na co zwrócić szczególną uwagę, kupując szafki przedszkolne?

Warto zadbać o żywe kolory, a także ciekawe kształty mebli tak, aby w placówce zapanowała przyjemna atmosfera. Oczywiście szafki do szatni w przedszkolu muszą być również niezwykle trwałe i odporne na zabrudzenia, a także uszkodzenia czy wilgoć. Jeśli nadejdzie zima czy sezon na deszczowe dni, to maluchy będą wnosiły do placówki sporo błota i wody. Warto więc wybrać mebel, z którego będzie można w łatwy sposób usuwać zabrudzenia. Szafki do szatni w przedszkolu warto także uzupełnić o wygodne siedziska. Dzięki temu pociechy będą mogły swobodnie się przebierać. Szafki powinny mieć również zainstalowane haczyki i wieszaki w taki sposób, aby dzieci mogły swobodnie do nich dosięgnąć. Konstrukcja szafek przedszkolnych dostępnych w Haba Pro uwzględnia wszystkie wymienione wyżej kwestie.

Dlaczego warto kupić szafki przedszkolne w Haba Pro?

Najważniejszym powodem jest fakt, że stawiamy wyłącznie na sprawdzone, ekologiczne rozwiązania. Produkty dostępne w naszym sklepie internetowym zostały wyprodukowane w Niemczech z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu mają Państwo pewność, że dzieci, korzystając z szafek w przedszkolu, będą bezpiecznie. Promowane przez nas meble są trwałe, a także funkcjonalne i pozwalają maluchom komfortowo się przebierać, a także utrzymać porządek, odkładając rzeczy na swoje miejsce. Wspieramy praktyczne rozwiązania, dlatego w naszym sklepie znajdują się znaczniki identyfikacyjne do szafek przedszkolnych, które umożliwią przydzielanie dzieciom własnych szafeczek. W zależności od preferencji mogą Państwo wybrać rozwiązanie, które będzie najlepsze do danej placówki.