Żłobek - artykuły plastyczne & akcesoria

Zajęcia plastyczne w żłobku pełnią niezwykle ważną funkcję w rozwoju dzieci. Choć z pozoru maluchy są jeszcze nieco nieporadne, takie zajęcia mają ogromny wpływ na rozwój ich motoryki małej, która jest ściśle skorelowana z rozwojem mowy. Motoryka mała jest jedną z pierwszych umiejętności, a ponadto rozwija koncentrację i koordynację ręka–oko. Organizacja zajęć plastycznych może się wydawać dość ryzykowna z uwagi na to, że dzieci poniżej trzeciego roku życia mogą różnie traktować artykuły plastyczne. Dla żłobka nie powinno to być jednak przyczyną zaniechania organizacji tego typu zajęć.
Szukają Państwo bezpiecznych materiałów plastycznych do żłobka? W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się wysokiej jakości akcesoria plastyczne dla najmłodszych.

glina_zlobek

 farby_do_zlobka1  klej_do_zlobka  kredki_do_zlobka1
Farby i akcesoria do malowania  Kleje i taśmy  Kredki do żłobka
 bibula_do_zlobka  masa_plastyczna_zlobek1  meble_plastyczne_zlobek1
 Krepiny & Bibuły  Masy plastyczne  Meble plastyczne
 papier_do_zlobka1  stemple_zlobek1  organizacja_zlobek
 Papiery białe i kolorowe  Pieczątki & Stemple  Organizacja & Porządek
... Czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w żłobku pełnią niezwykle ważną funkcję w rozwoju dzieci. Choć z pozoru maluchy są jeszcze nieco nieporadne, takie zajęcia mają ogromny wpływ na rozwój ich motoryki małej, która... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Żłobek - artykuły plastyczne & akcesoria
Zamknij filtr
od do
1 od 23
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Papier cytrynowy 130 g/m2, 50 x 70 cm, 25 arkuszy
Papier cytrynowy 130 g/m2, 50 x 70 cm, 25 arkuszy
100 % z recyklingu, bezkwasowy.
28,49 zł
Papier pomarańczowy 130 g/m2, 50 x 70 cm, 25 arkuszy
Papier pomarańczowy 130 g/m2, 50 x 70 cm, 25...
100 % z recyklingu, bezkwasowy.
28,49 zł
Papier kolor skóry 130 g/m2, 50 x 70 cm, 25 arkuszy
Papier kolor skóry 130 g/m2, 50 x 70 cm, 25...
100 % z recyklingu, bezkwasowy.
28,49 zł
 Papier szarość kamienia 130 g/m2, 50 x 70 cm, 25 arkuszy
Papier szarość kamienia 130 g/m2, 50 x 70 cm,...
Papier szarość kamienia 130 g/m2, 50 x 70 cm, 25 arkuszy pochodzi w 100% z recyklingu i jest bezkwasowy.
28,49 zł
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - czerwony
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml...
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - czerwony są na bazie wody. Szybko wysychają i można je również malować gąbką i pędzlem. Farba nadaje się między innymi do papieru, tektury, płótna, tekstyliów i szkła. Plamy należy natychmiast zmyć lub zmyć letnią wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Produkt łatwo rozprowadza się -nie kapie oraz nie spływa. Farba do...
32,99 zł
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - niebieski
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml...
32,99 zł
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - zielony
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml...
32,99 zł
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - żółty
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml...
32,99 zł
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - czarny
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml...
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - czarna - stworzone zostały na bazie wody. Dzięki temu szybko wysychają i można je również malować gąbką i pędzlem. Farba nadaje się między innymi do tekstyliów, tektury, papieru,, płótna i szkła. Plamy zalecamy natychmiast zmyć lub zmyć letnią wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750...
32,99 zł
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - biały
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml...
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml w kolorze biały - wyprodukowane zostały na bazie wody. Przez to szybko wysychają oraz można je malować gąbką i pędzlem. Farba ta nadaje się między innymi do tektury, tekstyliów, papieru, płótna oraz szkła. Plamy zaleca się natychmiast zmyć letnią wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750...
32,99 zł
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - brązowy
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml...
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - brązowy stworzone zostały na bazie wody - dzięki temu szybko wysychają i można je również malować gąbką i pędzlem.
32,99 zł
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml - pomarańczowy
Wehrfritz - farby do malowania palcami, 750 ml...
32,99 zł
1 od 23

Co jest potrzebne, aby organizować prace plastyczne w żłobku?

Zajęcia plastyczne w żłobku warto organizować z wyprzedzeniem. Najlepiej na początku roku poprosić rodziców o przyniesienie fartuszków ochronnych dla dzieci, ponieważ najczęściej używane przybory plastyczne do żłobka to farby do nakładania palcami. Są one doskonałym sposobem na rozwijanie dziecięcej kreatywności, przy jednoczesnym dbaniu o rozwój integracji sensorycznej. Są one całkowicie bezpieczne, dlatego można pracować z nimi nawet z bardzo małymi dziećmi, o ile są chętne do zabawy.
Farby do żłobka nie zawierają substancji toksycznych ani drażniących. Spełniają one wymogi europejskiej normy EN-71, która gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.


Kolejną, równie popularną techniką dla małych dzieci jest lepienie z masy plastycznej. W naszej ofercie dostępne są jej różne rodzaje. Mogą Państwo znaleźć m.in. modelinę, glinę, plastelinę z barwnikami spożywczymi lub miękką plastelinę w wiaderku, z której ugniataniem poradzą sobie nawet bardzo małe dzieci.

Warto wykorzystywać także kreatywne materiały plastyczne, takie jak kamyki, guziki, kawałki gazet i papieru do tworzenia wyklejanek i kolażu. Potrzebny jednak będzie do nich specjalny klej, który można bez obaw dać dzieciom do zabawy.

Niezbyt popularnym rozwiązaniem, które zazwyczaj bardzo podoba się młodszym dzieciom, jest stemplowanie. Dzieci uwielbiają robić pieczątki i stemple.
W asortymencie naszego sklepu można je znaleźć w wielu wzorach przedstawiających m.in. ulubione zwierzęta i kwiaty. W sklepie HABA zaopatrzą się Państwo również w bibuły i krepiny oraz w papiery białe i kolorowe o różnej gramaturze.

Należy też wspomnieć o kredkach i mazakach, które mogą przyjmować rozmaite postaci.
W asortymencie sklepu HABA dostępne są np. świecowe trójkąty, kredki nakładane na palec lub takie z uchwytami. Pozwalają one na tworzenie pierwszych prac, nawet dzieciom, które jeszcze nie potrafią trzymać kredek.

Dobra organizacja materiałów plastycznych dla maluchów

Nauczyciele podczas zajęć plastycznych muszą wykazywać się nadzwyczajną czujnością, warto więc zadbać o komfort pracy, zaopatrując placówkę w odpowiednie organizery na materiały plastyczne do żłobka. W naszym sklepie znajduje się mnóstwo produktów wprowadzających organizację i porządek. Na szczególną uwagę zasługują np. miski na artykuły plastyczne dla dzieci w żłobku, które ułatwiają utrzymanie porządku, a jednocześnie dają maluchom nieograniczony dostęp do potrzebnych akcesoriów. Oferujemy również różnego rodzaju meble plastyczne, które pomogą w przechowywaniu materiałów, tworzeniu prac oraz w ich suszeniu.

Zajęcia z kredą w żłobku

Prace plastyczne kojarzą się głównie z zajęciami w pomieszczeniach, jednak w przypadku małych artystów wystarczy kawałek chodnika i kreda. Dla dzieci w wieku żłobkowym powinna być ona gruba, by się nie łamała. Istnieją także specjalne kredy w kształcie jajka, które idealnie sprawdzają się właśnie u najmłodszych. Jeśli infrastruktura wokół żłobka pozwala na bezpieczne wyjście na zewnątrz, warto pokazać dzieciom, jak korzystać z kredy, zwłaszcza że obecnie stosowanie tablic kredowych nie jest już tak popularne jak kiedyś.