Terapia - lalki terapeutyczne

Lalki terapeutyczne są bardzo pomocnym narzędziem nie tylko w pracy z dziećmi, które wymagają szczególnej opieki. Wiele maluchów chętniej niż z dorosłym człowiekiem rozmawia z pacynkami, które nazywane są także lalkami empatii. Dlatego też warto, aby tego typu pomoc znalazła się w gabinecie szkolnego pedagoga, w przedszkolach integracyjnych i w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Niezwykle ważna jest trwałość tego typu lalek, ponieważ dzieci, szczególnie te ze spektrum autyzmu, mogą się do nich przywiązywać.
W sklepie HABA oferujemy wysokiej jakości pacynki terapeutyczne, które będą służyć placówkom wiele lat.

... Czytaj więcej
Lalki terapeutyczne są bardzo pomocnym narzędziem nie tylko w pracy z dziećmi, które wymagają szczególnej opieki. Wiele maluchów chętniej niż z dorosłym człowiekiem rozmawia z pacynkami, które... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Terapia - lalki terapeutyczne
Zamknij filtr
od do
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Pacynka Maja, duża 65 cm
Pacynka Maja, duża 65 cm
Maja może poruszać ustami i rękami, gdy pomagają jej dzieci lub dorośli. Porusza także językiem. Podczas zabawy pacynką dzieci często przełamują zahamowania i zwierzą się jej sekretom lub problemom - zupełnie jak prawdziwy partner do rozmowy. Idealna do przedstawień teatralnych. Ubranie lalki można zdjąć i wyprać Wysokość: 65 cm Wiek od: 3 lat Materiał: 70% poliester, 30%...
449,00 zł
Pacynka Fabian, duża 65 cm
Pacynka Fabian, duża 65 cm
Fabian może poruszać ustami i rękami, gdy pomagają mu dzieci lub dorośli. Podczas zabawy pacynką dzieci często przełamują zahamowania i zwierzą się jej sekretom lub problemom - zupełnie jak prawdziwy partner do rozmowy. Ubrania pacynki można zdjąć i wyprać . Fabian posiada ruchomy język. Wysokość: 65 cm Wiek od: 3 lat Materiał: 70% poliester, 30% bawełna
449,00 zł
Lalka terapeutyczna Pacynka Paulina 65 cm
Lalka terapeutyczna Pacynka Paulina 65 cm
Z tymi przyjaznymi gadułami z otwieraną buzią z ruchomym językiem dzieci chętnie nawiązują rozmowę. I naprawdę można je polubić! Jeśli przy intensywnym przytulaniu dziecko ustami złapie włosy lalki, żaden z nich nie pozostanie w buzi malucha. To dzięki nowo zastosowanemu sposobowi czesania - to znaczące ulepszenie! Dorosły lub dziecko może operować buzią lalki oraz jej...
579,00 zł 679,00 zł
Lalka terapeutyczna Pacynka Paul, duża 65 cm
Lalka terapeutyczna Pacynka Paul, duża 65 cm
Z tymi przyjaznymi gadułami z otwieraną buzią z ruchomym językiem dzieci chętnie nawiązują rozmowę. I naprawdę można je polubić! Jeśli przy intensywnym przytulaniu dziecko ustami złapie włosy lalki, żaden z nich nie pozostanie w buzi malucha. Dorosły lub dziecko mogą operować buzią lalki oraz jej rękoma. Materiał: 70% poliester, 30% bawełna, można prać ręcznie w 30 st. C....
579,00 zł 679,00 zł

Fabian, Maja, Paulina i Paul

Chcemy przedstawić Państwu cztery wyjątkowe postacie, czyli Fabiana, Maję, Paulinę i Paula. To imiona lalek, które można zakupić w naszym sklepie internetowym. Mają 65 cm wysokości i są wykonane z materiału syntetycznego, z 30-procentowym dodatkiem bawełny. Ich unikalnymi cechami jest możliwość poruszania rękami i nogami, a ponadto – buzią i językiem. Ich przyjazna fizjonomia o łagodnych rysach sprawia, że dzieci bardzo szybko nabierają do nich zaufania. Dzięki temu chętniej zwierzają się im ze swoich trudności, co może być dużym ułatwieniem dla psychologa lub terapeuty. Są przyjemne w dotyku, a dzieci wprost uwielbiają się do nich przytulać.

Lalki do terapii są doskonałą pomocą dydaktyczną w treningu umiejętności społecznej. W czasie zajęć można odgrywać za ich pomocą scenki, na które odpowiadają dzieci, ucząc się w ten sposób dobrego funkcjonowania w środowisku.

Tego typu lalki mają bardzo pozytywny wpływ nawet na rozwój dzieci z zaburzeniami. Wykazano, że ich obecność może zmniejszać lęk i stres, pozwalając na znaczny postęp w zajęciach terapeutycznych.

Lalki terapeutyczne w przedstawieniach dziecięcych

Szmaciane lalki terapeutyczne można wykorzystać przy prowadzeniu zajęć teatralnych dla dzieci. Mogą być idealnymi postaciami dla teatrzyków odwiedzających przedszkola i szkoły. Z Fabianem, Mają, Pauliną i Paulem nawet omawianie trudnych dla dzieci tematów staje się znacznie łatwiejsze. Znakomicie sprawdzą się np. podczas spektakli opowiadających o emocjach i sytuacjach społecznych. Podczas projektowania tych lalek szczególny nacisk postawiono na wyraz twarzy, który wzbudza zaufanie. Dzięki temu to, co mówi lalka, lepiej trafia do dziecięcych głów i serc.

Akcesoria terapeutyczne dla szkół i przedszkoli

W HABA oferujemy sprawdzone akcesoria służące do różnych rodzajów terapii. Znajdą tu Państwo pełne wyposażenie pozwalające na prowadzenie zajęć z terapii dźwiękiem, terapii światłem i termoterapii. Rozwiązania są sprawdzone pod kątem ich bezpieczeństwa i skuteczności, aby jak najlepiej wspierać najmłodszych w ich rozwoju.