Świetlica szkolna to miejsce, w którym dzieci spędzają dużo czasu. Poświęcają go na rozmaite aktywności – od odrabiania lekcji, poprzez zabawę, aż po odpoczynek.
Tak różnorodne wykorzystanie jednej przestrzeni wymaga przemyślanej aranżacji. Bardzo ważny jest tu podział na strefy, w którym pomaga nowoczesne wyposażenie świetlicy szkolnej. Każda z nich powinna posiadać rozmaite akcesoria, sprzyjające komfortowej zabawie i nauce, a przy tym umożliwiające bezpieczne spędzanie czasu.

... Czytaj więcej
Świetlica szkolna to miejsce, w którym dzieci spędzają dużo czasu. Poświęcają go na rozmaite aktywności – od odrabiania lekcji, poprzez zabawę, aż po odpoczynek. Tak różnorodne wykorzystanie... Dowiedz się więcej »
Zamknij filtr
od do
1 od 48
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Moje pierwsze gry Leniwiec
Moje pierwsze gry Leniwiec
Moje pierwsze gry Leniwiec
16,90 zł
Parówki w puszce
Parówki w puszce
8 parówek z drewna w blaszanej puszce. Najwyższa jakość od HABA. Wiek: od 3 lat.
29,90 zł
Balony, 100 sztuk
Balony, 100 sztuk
Wymiary: Ø 20-22 cm, obwód ok. 70 cm. 100 sztuk
32,90 zł
Torebki herbaty w puszce, 4 sztuki
Torebki herbaty w puszce, 4 sztuki
Doskonała imitacja z drewna w pięknej puszce. Najwyższa jakość od HABA. Wiek: od 3 lat.
34,90 zł
Ziemniaki jak prawdziwe
Ziemniaki jak prawdziwe
Idealne dla małych kucharzy. Zawartość: 5 ziemniaków w siatce. Z miękkiego pluszu, bardzo przyjemne w dotyku. Najwyższa jakość od HABA. Wiek: od 3 lat.
34,90 zł
Klocki konstrukcyjne, 200 sztuk
Klocki konstrukcyjne, 200 sztuk
Te klocki na wtyk o różnych kształtach dają wiele możliwości konstruowania różnych budowli. W praktycznym pudełku z tworzywa sztucznego. Materiał: tworzywo sztuczne PE. Wiek: od 3 lat.
34,90 zł
Pianka do kreatywnych zadań
Pianka do kreatywnych zadań
Pianka do kreatywnych zadań
34,90 zł
1 od 48

Jak powinna wyglądać świetlica w szkole?

Wyposażenie świetlicy w szkole podstawowej zdecydowanie nie powinno być dziełem przypadku. Dla wielu dzieci jest to miejsce, w którym spędzają bardzo dużo czasu, niczym w drugim domu, a ponadto znacznie mocniej odczuwają skutki chaosu i złego planowania przestrzeni. Dużo lepiej rozwijają się wśród pięknych i bezpiecznych akcesoriów niż zbieraniny niepasujących do siebie przedmiotów. Warto być uczulonym na to, aby właśnie świetlicy nie traktować po macoszemu, bo choć nie odbywają się tam lekcje, to jest to miejsce, w którym dzieci zdobywają i ćwiczą wiele cennych umiejętności.

Świetlica w szkole powinna być zaopatrzona w wygodne siedziska.
Po lekcjach uczniowie potrzebują odpoczynku. Bardzo dobrym elementem, który umożliwia komfortową regenerację sił, są meble tapicerowane. Mogą one przybrać formę wygodnych sof, foteli lub siedzisk. Należy pamiętać, że w szkole obowiązują dodatkowe normy bezpieczeństwa. Dlatego w HABA oferujemy tapicerowane meble szkolne z materiałów trudnopalnych. Są one zgodne z normami DIN 4102-1 lub DIN 66084, dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów. Ponadto tworzą estetyczne i atrakcyjne wnętrza, co sprzyja przyjemnemu spędzaniu czasu w świetlicy. Polecamy zapoznanie się z naszą ofertą siedzisk i sof szkolnych. Dzięki nim przekonają się Państwo, jak rewelacyjny klimat w pomieszczeniu może stworzyć dobrze dobrane wyposażenie świetlicy dla dzieci.

Jakie zabawki powinny znaleźć się w świetlicy?

Wyposażenie świetlic szkolnych nie powinno kończyć się na zakupie odpowiednich mebli. Równie ważne są zabawki, które powinny być dobrane w taki sposób, aby mogły z nich korzystać dzieci w różnym wieku. Zabawek, których nie może tam zabraknąć, to klocki, elementy konstrukcyjne oraz gry. Sprawdzą się tu zarówno niewielkie klocki Lego, które w naszej ofercie dostępne są także w wersji education, przeznaczonej dla szkół, jak i klocki wielkoformatowe, z których najmłodsi mogą tworzyć imponujące rozmiarem budowle. Ciekawą propozycją są również kulodromy, czyli tory dla kulek. To świetne wyzwanie dla małych konstruktorów, którzy mogą samodzielnie tworzyć trasy, a następnie sprawdzać, czy prawidłowo działają. Wśród zabawek znajdą Państwo m.in. lalki, pojazdy, różnorodne elementy do zabaw z odgrywaniem ról oraz teatrzyki.

Świetlica na zewnątrz – jak ją zagospodarować?

Warto wspomnieć, że wyposażenie świetlicy szkolnej może obejmować także teren zewnętrzny. Podczas ciepłych miesięcy dzieci chętniej przebywają na zewnątrz i fakt pozostawania w świetlicy po lekcjach absolutnie nie powinien im tego ograniczać. Zabawa powinna być przede wszystkim bezpieczna, dlatego warto zadbać o ochronę przeciwsłoneczną dzieci. Parasol, plandeki czy żagiel przeciwsłoneczny zapewnią zaciemnienie miejsca zabaw, dzięki czemu maluchy nie będą narażone na działanie intensywnych promieni słonecznych. Ponadto nauczyciele powinni pilnować, aby dzieci zakładały kapelusze i czapki, a także smarować skórę maluchów kremami z filtrem. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu nie musi się ograniczać wyłącznie do piaskownicy. Wielką frajdą gwarantują też m.in. sznurki do robienia ogromnych baniek mydlanych, tor przeszkód, tunele, deskorolki czy hulajnogi. Warto również zadbać o komfort dzieci, zapewniając im miejsce do siedzenia czy dostęp do napojów dzięki termicznym dozownikom lub dzbankom do soków.

Urządzanie świetlicy z HABA

Wyposażenie świetlicy w szkole podstawowej to nie lada wyzwanie. Trzeba pamiętać nie tylko o dobrej zabawie, ale także o przepisach. Dlatego dostarczamy specjalistyczne akcesoria, meble i kąciki zabaw, które mogą Państwo bez żadnych obaw umieścić w szkolnym pomieszczeniu i na terenie zewnętrznym przeznaczonym do opieki nad dziećmi po zakończeniu zajęć lekcyjnych.