Pomoce dydaktyczne dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie

Pomoce dydaktyczne dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie

Niepełnosprawności intelektualnej u dzieci towarzyszą zaburzenie rozwojowe polegające na znacznym obniżeniu ogólnego poziomu funkcjonowania. Często pojawiają się deficyty w zakresie zachowań adaptacyjnych. Nie jest to jednostka chorobowa, lecz zespół objawów towarzyszących wielu chorobom genetycznym, np. zespół Downa lub neurologicznym - m.in. mózgowe porażenie dziecięce.
W sklepie HABA przygotowaliśmy pomoce edukacyjne dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Proponujemy materiały w różnej formie oraz takie, których dzieci mogą używać samodzielnie lub w zajęciach w grupie czy pracy z pedagogiem. Polecamy różnego rodzaju klocki, piłki, gry, układanki czy pacynki, jak i kolorowe, multimedialne źródła światła.

... Czytaj więcej
Niepełnosprawności intelektualnej u dzieci towarzyszą zaburzenie rozwojowe polegające na znacznym obniżeniu ogólnego poziomu funkcjonowania. Często pojawiają się deficyty w zakresie zachowań... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Pomoce dydaktyczne dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie
Zamknij filtr
od do
1 od 10
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
NOWOŚĆ
Uchwyt do taśm LED
Uchwyt do taśm LED
Uchwyt do taśm LED nadaje się do bezpoecznego montażu podświetlenia LED.
32,99 zł
NOWOŚĆ
Osłona ze szkła akrylowego do świetlówki
Osłona ze szkła akrylowego do świetlówki
Osłona ze szkła akrylowego do świetlówki
46,99 zł
Lampa LED z włókna szklanego
Lampa LED z włókna szklanego
Filigranowe akrylowe nitki rozkładają się niczym wachlarz i przy pomocy trzech kolorowych żaróweczek LED rzucają na ścianę i sufit światło jak deszcz błyszczących drobinek. Spokojna zmiana kolorów wyczarowuje wspaniałe efekty świetlne, np. w ramach Snoezelen! Baterie prosimy zamawiać oddzielnie. Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: Ø 8 x wys. 33 cm. Wymagane są 2 baterie...
61,49 zł
Wzory do wypłatania Neon
Wzory do wypłatania Neon
Wzory do wypłatania Neon to zestaw czarnych, plecionych motywów (pies kot, lama, motyl, dinozaur, sowa, królik, ptak i jeż) oraz 132 dziurkowanych oraz plecionych pasków. Wszystkie są w jaskrawym, neonowym kolorze - żółtym, albo zielonym, pomarańczowymczy też różowym. Zawody w wyplatanie zwierząt staną się dla każdego malucha cudowną zabawą i nauką cierpliwości oraz...
65,99 zł
Płyta motoryczna "Kwiaty"
Płyta motoryczna "Kwiaty"
Co za wspaniały wysyp kwiatów! Można przesuwać różne elementy oraz dopasowywać je kolorami. Po obróceniu tablicy dzieci mogą uczyć się cyfr od 1 do 4. Materiał: drewno bukowe, sklejka. Wymiary: Ø 21 cm. Wiek: od 12 miesięcy.
69,99 zł
Feelix & Fay: Pacynka panda ruda
Feelix & Fay: Pacynka panda ruda
atrakcyjny charakter dostarcza różnych okazji do rozmowy pasuje również na dłonie dorosłych rozwija umiejętność słownego wyrażania uczuć i zdolności komunikacyjne Pacynka Fay to puszysta przytulanka dodająca otuchy. Jest przeznaczona do zabaw w odgrywanie ról lub służy jako przytulanka. Materiał: 100% poliester. Nadaje się do prania w temp. 30°C, program delikatny. Wymiary:...
75,49 zł
Piłka miękka średnica 16 cm
Piłka miękka średnica 16 cm
Posiadają elastyczną powłokę, która zwiększa ich trwałość. Poza tym są łatwe do umycia i dezynfekowania. Nadają się tylko do wnętrz. Kolor: czerwona. Materiał: pianka GL.
79,99 zł
Szczypczyki, 12 sztuk
Szczypczyki, 12 sztuk
... wymyślone specjalnie dla małych rączek. Doskonale ćwiczą motorykę małą. Kolory zależne od stanów magazynowych, dł. 15 cm, szer. 3 cm. Od 3 lat.
89,49 zł
pasek_montazowy_koniec_boczny
Pasek montażowy - koniec boczny
Pasek montażowy - koniec boczny
99,90 zł
Karty obrazkowe "Przed, po i w międzyczasie"
Karty obrazkowe "Przed, po i w międzyczasie"
Dwa razy to samo, a jednak różne! Raz jabłko jest w całości, innym razem rozkrojone na pół. Dzieci muszą odkryć, co się stało i jakie narzędzie, przyrząd lub jaka maszyna zostały do tego użyte. Na tylnych stronach znajdują się litery A, B i C, umożliwiające sprawdzenie zadania. Zachęcające i odpowiadające dziecięcej wrażliwości obrazki wymagają spostrzegawczości, sprzyjają...
119,00 zł
Gra Memo - "Pary Poszukiwane"
Gra Memo - Pary Poszukiwane
Gra Memo - "Pary Poszukiwane" to 18 wysokiej jakości kart obrazkowych, które pokazują motywy z życia codziennego w latach 1960. i 1970. Dzięki zabawie ożywiają wspomnienia z tamtych lat. Dołączona broszura zawiera mały leksykon przedmiotów codziennego użytku, z ciekawostkami i informacjami na temat każdego z nich. Specyfikacja produktu: Zawartość: 36 kart do gry (9 x 9 cm),...
119,00 zł
Łącznik do mebli
Łącznik do mebli
Łącznik do mebli pomoże z łatwością połączyć dwie sofy i zapobiec ich ślizganiu się. Produkt dostarczany jest wraz z systemem montażowym oraz instrukcją. Zawartość opakowania: materiał: stal nierdzewna, tworzywo sztuczne wymiary: 4 x 14 cm
119,00 zł
1 od 10

Niepełnosprawność intelektualna - pomoce dydaktyczne

Zabawki i przedmioty stosowane w edukacji dzieci to przede wszystkim produkty z odpowiednimi atestami i certyfikatami bezpieczeństwa. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, mają atrakcyjne barwy i kształty.

Dzięki odpowiednio dobranym pomocom dydaktycznym każdy opiekun i pedagog może dostosować ćwiczenia, zajęcia edukacyjne i zabawę do indywidualnych potrzeb dzieci. Dopasuje je także do zainteresowań ucznia oraz do jego możliwości poznawczych dziecka oraz jego aktualnym poziomie rozwoju.

Proponujemy pomoce dydaktyczne dla niepełnosprawnych intelektualnie, których producentami są renomowane firmy polskie i zagraniczne. Wśród naszych propozycji znajduje się między innymi wieloelementowy zestaw „Rodzina” z kolorowymi figurkami do układania i rozpoznawania. Mamy również komplety skocznych piłek, których miękkość można regulować indywidualnie za pomocą specjalnej rurki do dmuchania. Polecamy także kolorowe klocki z drewna do układania wieży oraz piankowe puzzle z wielobarwnym wypełnieniem.

Jak pomóc wyrazić emocje i panować nad reakcjami na bodźce

Złość, radość, smutek czy strach. Te uczucia często zaskakują i mogą wywoływać frustrację, a przy tym powodować silne reakcje u osób z deficytami intelektualnymi. Wśród pomocy dydaktycznych dla dzieci niepełnosprawnych znajdą Państwo przedmioty, które ułatwią naukę panowania nad emocjami oraz ich poprawne rozpoznawanie. Proponujemy między innymi specjalne poduszki o nazwie „Złośnica”, na których można wyładować gniew i złość. Odporne na uderzenia i uszkodzenia, a jednocześnie na tyle miękkie, aby nie sprawić bólu, są sposobem na wyrażenie negatywnych emocji i rozładowanie napięcia i stresu.

Dla dzieci przygotowano także kolorowe piłki „Emocje” przedstawiające twarze z charakterystyczną mimiką wyrażającą strach, smutek czy radość i inne uczucia. W naszym asortymencie znajdują się także opracowane przez specjalistów karty ze scenami z codziennego życia. To pomoce dydaktyczne dla niepełnosprawnych dzieci oraz dorosłych, którzy oglądając zdjęcia, mogą opowiadać o swoich wrażeniach, jak i zadawać pytania osobie prowadzącej terapię. W ofercie są także karty „Empatia” czy poduszki i ścianki sensoryczne rozwijające motorykę precyzyjną oraz trenujące cierpliwość.

Gry i pomoce edukacyjne dla dzieci niepełnosprawnych

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno różnego rodzaju układanki, gry i inne pomoce dydaktyczne dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. W fascynującym świecie przyrody można odnaleźć wiele bodźców, które pozwolą na wyciszenie i jednocześnie zaciekawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Memo dotykowe „Natura” umożliwia rozwijanie pamięci, jak i pozwala na wykorzystanie zmysłu dotyku przy rozpoznawaniu poszczególnych elementów. Porowata powierzchnia oraz piękna kolorystyka kart memory umożliwia wykorzystanie tej gry dla niepełnosprawnych intelektualnie w różny sposób. Może to być tradycyjna forma zabawy, której liczy się pamięć wzrokowa, jak i sposób na rozpoznawanie elementów wyłącznie za pomocą dotyku.

Kolejną propozycją podczas zajęć z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie są karty obrazkowe „Przed, po i w międzyczasie”. Uczą logicznego myślenia i rozpoznawania kolejnych etapów różnych czynności. Sprzyjają również rozwojowi zdolności porównawczych i spostrzegawczości. Wspomagają także podniesienie kompetencji językowych u dzieci. W sklepie HABA kupią Państwo również puzzle podłogowe, warstwowe oraz tematyczne - dotyczące pór roku. Mamy również w ofercie pudełka dotykowe, gry matematyczne czy układanki z uchwytami.
Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem działu pomocy dydaktycznych dla niepełnosprawnych intelektualnie.