Pomoce dydaktyczne - Matematyka - Przedszkole

Liczenie, poznawanie figur geometrycznych, porządkowanie przedmiotów według ich wielkości czy nauka logicznego myślenia. To matematyka przedszkolaka, który na tym etapie rozwoju przyswaja wiele zagadnień w mgnieniu oka. Aby jednak ułatwić mu zrozumienie i zapamiętywanie nowych umiejętności, polecamy Państwu różne materiały edukacyjne, umożliwiające ćwiczenia matematyczne w przedszkolu.

Grupa maluchów, średniaków czy starszaków to konkretni odbiorcy, do których kierujemy nasze pomoce dydaktyczne z matematyki. Odpowiedni poziom trudności jest dostosowany do wieku i etapów rozwoju dzieci przedszkolnych. Wszystkie przedmioty są wykonane z wysokiej jakości materiałów, w pełni bezpiecznych dla dzieci. Wielobarwne i atrakcyjne w formie pomoce do nauki matematyki zachęcają swoim wyglądem i sposobem zastosowania w codziennej zabawie i uczeniu się nowych rzeczy.

... Czytaj więcej
Liczenie, poznawanie figur geometrycznych, porządkowanie przedmiotów według ich wielkości czy nauka logicznego myślenia. To matematyka przedszkolaka, który na tym etapie rozwoju przyswaja wiele... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Pomoce dydaktyczne - Matematyka - Przedszkole
Zamknij filtr
od do
1 od 18
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Miski, 4 sztuki
Miski, 4 sztuki
Zestaw czterech misek farbiarskich: czerwona, niebieska, żółta, zielona. Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: Ø ok. 12 cm, wysokość ok. 3 cm.
24,90 zł
Kwadraty z kolorowego papieru do składania 10 x 10 cm, 500 sztuk
Kwadraty z kolorowego papieru do składania 10 x...
Papier z recyklingu 80 g/m2, barwiony, celulozowy, w 10 intensywnych kolorach. 500 sztuk.
27,90 zł
Książka "W krainie liczb" + CD
Książka "W krainie liczb" + CD
Koncepcja wczesnego nauczania matematyki przez zabawę (z płytą CD). Wypróbowane i niezawodne pomysły dla przedszkoli i szkół podstawowych, a także dla wszystkich tych, którzy chcą przez zabawę pokazać dzieciom piękno matematyki. Książka pokazuje, że nawet bardzo małe dzieci mogą polubić matematykę. Dzięki interesującym opowiadaniom, pięknym piosenkom i zabawom dostosowanym...
29,90 zł
Puzzle z uchwytami "Gąsienica Mina", 7 części
Puzzle z uchwytami "Gąsienica Mina", 7 części
A kto to wyłania sie z jabłuszka? Mali miłosnicy puzzli mogą teraz ułożyć kolorową gasienicę Minę z 6 elementów. Piękny początek przygody z puzzlami! Materiał: drewno - sklejka lipowa. Wymiary: 22 x 17 cm. Wiek: od 12 miesiecy.
29,90 zł
Froebel "Wyplatane kartki bożonarodzeniowe", 12 sztuk
Froebel "Wyplatane kartki bożonarodzeniowe", 12...
Paski do wyplatania wystarczy wsunąć w nacięcia w kartach do wyplatania i przykleić. Następnie na wyplatane arkusze nakleić przykleić pasujące passe-partout i gotowe. Zawartość: arkusze do wyplatania, passe-partout z trzema motywami (gwiazda, bombka, choinka), paski do wyplatania w 2 szerokościach (1 lub 2 cm) i 6 kolorach, instrukcja. Materiał: kolorowy karton. Wymiary: 15...
39,90 zł
Zrób to sam Karty do haftu Froebel
Zrób to sam Karty do haftu Froebel
Zrób to sam Karty do haftu Froebel
40,99 zł
Zrób to sam Karty do haftu Froebel
Zrób to sam Karty do haftu Froebel-Copy
Zrób to sam Karty do haftu Froebel
40,99 zł
Zrób to sam Karty motywy zwierzęce
Zrób to sam Karty motywy zwierzęce
Zrób to sam Karty motywy zwierzęce to rysowanie postaci zwierząt w oryginalny sposób - zabawa i nauka w jednym. Za pomocą tych kart Twoje dziecko może tworzyć piękne motywy ze zwierzętami. Zadanie jest proste, aczkolwek dające ogrom satysfakcji - wystarczy ponakłuwać karty na wytyczonych liniach i gotowe! Wyższe elementy powstają w ten sposób, że niektóre detale nakłuwane są...
40,99 zł
Białe kartki wymienne do kostki aktywizującej, 20 sztuk
Białe kartki wymienne do kostki aktywizującej,...
Białe kartki do kostki piankowej 054214 i 054215. Wymiar: 15 x 15 cm.
42,90 zł
1 od 18

Matematyka w przedszkolu – zabawy i gry

Zajęcia w grupie przedszkolnej to możliwość wykorzystywania różnego rodzaju gier i zabaw, przy których dzieci dowiadują się ciekawych informacji z rozmaitych dziedzin. Do takich tematów zaliczamy również matematykę. Znajdujące się w naszym sklepie pomoce dydaktyczne do matematyki w przedszkolu angażują dzieci w proces odkrywania nowości, zapamiętywania, poszukiwania rozwiązań i eksperymentowania, a tym samym osiągania wprawy w nowej dziedzinie.

Matematyczne zabawy w przedszkolu są też okazją do integrowania grupy i przygotowywania do pracy zespołowej. W sklepie HABA mamy specjalnie opracowane materiały dydaktyczne, które pomogą dzieciom poznać tajniki logicznego myślenia, określania czasu, liczenia, mierzenia czy ważenia. Dostępne w naszej ofercie pomoce dydaktyczne do matematyki to między innymi klepsydry z przesypującym się piaskiem ustawione na różne wersje czasowe, tarcze zegarów ze wskazówkami, a także karty do układania sekwencji czasowych.

Matematyka w przedszkolu to także nauka liczenia, przy której przydadzą się różne kostki do gry, układanki liczbowe, tablice magnetyczne czy gry. Jedną z nich jest „Magnetyczny labirynt”, który polecamy już dla maluchów od 3 roku życia.
Gra bawi i uczy, a starszym dzieciom ułatwi opanowanie liczenia w zakresie 1- 10.
Mamy również w ofercie magnetyczne cyfry do metalowych tablic, jak i stopniowe klocki w 10 różnych długościach. Polecamy zestawy aktywizujące oraz grę memo „Liczy Groszek”, w której dzieci nie tylko uczą się liczyć, ale i angażują swój zmysł dotyku w rozpoznawaniu zawartości specjalnych, małych woreczków z kulkami.

Matematyka w przedszkolu – artykuły codziennego użytku i praktyczne ćwiczenia

Jak określić zawartość czy ilość znajdujących się w domu artykułów? Czy jedzenie można zmierzyć i jak porównać czego jest więcej? Te praktyczne umiejętności zapewnią dzieci, że matematyka w przedszkolu jest bardzo przydatną nauką. Dzięki temu będą potrafiły zaprezentować swoją wiedzą w praktyce również rodzicom, a to doda im pewności siebie i poczucia, że nauka w przedszkolu jest czymś ciekawym. Polecamy więc karty do gry „Zmierz, co jesz”, które przy okazji zaznajomią maluchy z produktami spożywczymi, tworzącymi wartościową i odżywczą dietę.

Inną praktyczną propozycją jest „Waga Outdoor”- idealna do eksperymentowania z piaskiem i wodą. Zabawa w łowienie ryb dużymi wędkami pozwala natomiast szybko i przyjemnie opanować liczenie od 0 do 20. Z kolei „Kostki wiedzy Wehrfritz” są połączeniem wiedzy z dziedziny arytmetyki i geometrii. Zachęcają do układania różnorodnych form i geometrycznych wzorów. Dla starszaków przygotowaliśmy grę logiczną „Szyfr”, w której liczy się koncentracja, dedukcja oraz umiejętność odejmowania i dodawania w zakresie 1-10 lub 1-20.

Wszystkie proponowane w naszym sklepie gry i akcesoria do zabawy są wykonane z bezpiecznych materiałów, dostosowanych zarówno do możliwości małych rączek przedszkolaków, jak i różnych wielkości, zgodnie z kolejnymi etapami ich rozwoju. Polecamy zabawki wyprodukowane z drewna czy tworzywa sztucznego, miękkich pianek albo wytrzymałych tkanin. Intensywna kolorystyka oraz zaciekawiająca maluchy forma przedmiotów, zachęcą je do aktywnego uczestniczenia w zajęciach z matematyki dla przedszkola.