Integracja sensoryczna - terapia SI

tablice_sensoryczne_haba

Terapia SI polega przede wszystkim na aktywizacji i pomocy dzieciom w prawidłowym odbiorze wrażeń i różnych bodźców. Wspomaga także działanie zmysłu równowagi i rozwój psychoruchowy. Osoby prowadzące zajęcia proponują dzieciom kreatywne zabawy z wykorzystaniem specjalnych pomocy terapeutycznych. Oswajając je z różnorodnymi bodźcami, stopniowo zmniejszają też liczbę niepożądanych reakcji.

Prawidłowo prowadzona terapia SI poprawia koordynację ruchową i ogólną aktywność dziecka. Sala sensoryczna odgrywa w tym procesie niebagatelne znaczenie. To właśnie tam odbywają się zajęcia, a rozmaite akcesoria, wyposażenie, meble i sprzęt multimedialny pomagają w kontrolowanym procesie leczenia.

1sprzetpodwieszany_si 2_sciankisensoryczne_si 3_suchebaseny_si
Sprzęt podwieszany Tablice manipulacyjne i sensoryczne Kształtki piankowe i baseny
sala_doswiadczania_swiata_si 4_rownowaga_si 5_zjezdzalnia_si
Sala Doświadczania Świata Równowaga Drabinki i ścianki wspinaczkowe
8_percepcjawzrokowa_si 6_percepcjasluchowa_si 7_percepcjadotykowa_si
Percepcja wzrokowa Percepcja słuchowa Percepcja dotykowa
... Czytaj więcej
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Integracja sensoryczna - terapia SI
Zamknij filtr
od do
1 od 32
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Obręcz gimnastyczna drewniana średnica 60 cm
Obręcz gimnastyczna drewniana średnica 60 cm
Materiał: wielowarstwowa sklejka, bez naprężeń, gładko oszlifowane, lakierowane w barwie naturalnej. Grubość drewna: 1 cm. Obręcze należy przechowywać w pozycji leżącej.
65,99 zł
Płyta motoryczna "Kwiaty"
Płyta motoryczna "Kwiaty"
Co za wspaniały wysyp kwiatów! Można przesuwać różne elementy oraz dopasowywać je kolorami. Po obróceniu tablicy dzieci mogą uczyć się cyfr od 1 do 4. Materiał: drewno bukowe, sklejka. Wymiary: Ø 21 cm. Wiek: od 12 miesięcy.
69,99 zł
Pałeczki dźwiękowe, 10 sztuk (5 par)
Pałeczki dźwiękowe, 10 sztuk (5 par)
Łatwiejsze do chwytania dla dzieci poniżej 3 roku. Stojak należy zamawiać oddzielnie. Materiał: buk, surowy. Wymiary: Ø 1,8 cm, dł. 17,5 cm.
74,99 zł
Mieszane opakowanie szklanych kryształków, ok. 215 sztuk
Mieszane opakowanie szklanych kryształków, ok....
Różnokolorowe szklane kryształki. Rozmiar: średnica 1,5 cm i 2 cm. Zawartość: ok. 1 kg.
75,49 zł
Szklane kamyki opalizujące, ok. 240 sztuk
Szklane kamyki opalizujące, ok. 240 sztuk
Kolory z połyskiem masy perłowej. Wymiary: Ø 2 cm. Zawartość: ok. 240 sztuk = 1 kg.
84,99 zł
Piłka Koosh, Ø 11 cm
Piłka Koosh, Ø 11 cm
Dla dzieci to wspaniałe uczucie, kiedy mogą trzymać i łapać te przyjemne w dotyku piłki- zapewnia to Piłka Koosh, Ø 11 cm Materiał: tworzywo sztuczne. Bez lateksu. Kolor w zależności od stanów magazynowych.
89,49 zł
Korale do nawlekania dla niemowląt, 14 części
Korale do nawlekania dla niemowląt, 14 części
Nadają się do tego zwłaszcza duże korale i mocne sznurki. Dzięki połączeniu na wcisk, sznurki można połączyć w długi łańcuch. Strukturalna powierzchnia korali zachęca do badania ich dotykiem. Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: kula - średnica 5 cm. Zawartość: 10 korali, 4 sznurki. Od 12 miesięcy.
93,99 zł
Woreczki gimnastyczne, 15 x 10 cm, 150 g
Woreczki gimnastyczne, 15 x 10 cm, 150 g
Przeznaczone do ćwiczeń równowagi i koordynacji. Materiał: poszycie 100% bawełny, wypełnienie z granulatu. Można prać 60 st. C lub dezynfekować odpowiednim środkiem. W każdym zestawie 8 szt. 2 x czerwone, 2 x żółte, 2 x zielone i 2 x niebieskie.
99,99 zł
Gniotki, 12 sztuk
Gniotki, 12 sztuk
Te sympatyczne piłeczki sprawiają mnóstwo frajdy i jednocześnie wzmacniają mięśnie palców, rąk i przedramion. Materiał: guma. Wymiary: ok. Ø 6 cm.
99,99 zł
Opaska na oczy, 10 sztuk
Opaska na oczy, 10 sztuk
Służy do eksperymentów czuciowych i słuchowych Tak więc można skoncentrować się całkowicie na wyczuwaniu i słuchaniu zamiast na zamykaniu oczu. Nikt nie może oszukiwać. Z 100% bawełny. Można prać w 30 st. C.
99,99 zł
Miotły uliczne/ogrodowe, 3 sztuki
Miotły uliczne/ogrodowe, 3 sztuki
Z włóknami z tworzywa sztucznego o długości około 7 cm. Materiał: drewno, tworzywo sztuczne. Wymiary: szer. 44 x dł. 80 cm. Kolor w zależności od stanów magazynowych.
99,99 zł
Rownowaznia_Moon_Rocker
Bąk do balansowania
Równoważnia „Moon Rocker”
129,00 zł
1 od 32

Integracja sensoryczna – wyposażenie sali

Wśród ważnych elementów wyposażenia sali integracji sensorycznej znajdują się przedmioty wspomagające rozwój percepcji słuchowej, wzrokowej czy dotykowej. Dlatego w naszym sklepie przygotowaliśmy różnego rodzaju instrumenty muzyczne i przedmioty wydające dźwięki. Tutaj znajdą Państwo zarówno bębny, flety, grzechotki, grające drzewo lub kolorowe sztabki, jak i misy czy krążki dźwiękowe.

Do ćwiczeń związanych z odczuwaniem dotyku mamy artykuły wykonane z materiałów o różnej fakturze. Są wśród nich miękkie piłki, gniotki oraz zabawki wykonane z drewna czy gumowe jeżyki i chusty z kolorowych tkanin. Na zajęciach związanych z percepcją wzrokową z pewnością przydadzą się multimedialne lampy, lustra i folie lustrzane. Mamy również w ofercie ruchome aplikacje w kształcie ptaków, zwierząt czy kwiatów oraz układanki, gry i kolorowe klocki.

Sprzęt do integracji sensorycznej – tablice sensoryczne i manipulacyjne

Wyposażenie sali do integracji sensorycznej jest przygotowane przez specjalistów i pedagogów, znających potrzeby dzieci. Fascynujące pomoce dydaktyczne mogą mieć różne formy. Na ścianach można więc zamocować kolorowe tablice manipulacyjne i sensoryczne, które pogłębiają koncentrację dziecka i pomogą ćwiczyć umiejętności potrzebne do usamodzielniania się w przyszłości. To świetna rozrywka dla każdego malucha. Bezpieczne tablice, ścianki i aplikacje są wykonane z atestowanych i bezpiecznych dla podopiecznych materiałów. Przedstawiają rozmaite elementy, wśród których każde dziecko znajdzie coś ciekawego dla siebie. W sklepie HABA kupią Państwo ścianki, na których są maszyny budowlane, pojazdy czy schemat instalacji z rur, jak też te, gdzie maluchy znajdą zwierzęta, rośliny albo różnego typu figury geometryczne.

Sala integracji sensorycznej – wyposażenie wspomagające ćwiczenia równowagi i aktywność fizyczną

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w procesie prawidłowego rozwoju motoryki dużej u dzieci. Sala SI jest więc wyposażona w różnego rodzaju sprzęt do ćwiczeń. W ofercie naszego sklepu znajdują się równoważnie, maty sensoryczne, woreczki gimnastyczne, krążki i deskorolki terapeutyczne, a także różnego typu drabinki, podesty czy ścieżki do balansowania. Sprzęt wykonany z wytrzymałych materiałów zapewnia bezpieczne korzystanie przez dzieci o różnej masie ciała.

Wśród szerokiego asortymentu przeznaczonego do wyposażenia sali SI znajdują się także dziecięce bujaki, koła do balansowania oraz „skywalk” z przezroczystą, akrylową płytą pod nogami. Dla miłośników suchych kąpieli przygotowaliśmy baseny sensoryczne. Biorąc pod uwagę różny wiek dzieci uczęszczających na terapię SI, mamy również piankowe maty do raczkowania dla niemowląt oraz wiele elementów z tego miękkiego materiału. Kostki, schodki, wałki, pagórki czy rampy pozwolą najmniejszym podopiecznym na bezpieczne poruszanie się wśród niezwykłych dla nich konstrukcji z pianki.

Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem wyposażenia sali SI. Zapewniamy również różnego typu drabinki i ścianki wspinaczkowe oraz sprzęt podwieszany – w tym fotele, huśtawki – piłki, hamaki, kołyski, opony czy jaskinie joki. Dla najodważniejszych przygotowaliśmy także tunele przygód, wiszące siatki do bujania oraz duże huśtawki do zawieszenia w ogrodzie.