Pomoce sensoryczne dla najmłodszych

tablice_sensoryczne_haba

Aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać, ważne jest, żeby proces integracji sensorycznej przechodził bez problemu. Wykorzystuje on informacje płynące z mózgu i przetwarza je na różne zmysły takie jak wzrok, słuch, węch, dotyk, a także wspomaganie błędnika. Dzięki temu człowiek nabywa nowe umiejętności: koordynację ruchową, skupienie pomimo otaczającego hałasu oraz zdolność nauki w trudnych warunkach. Pomoce sensoryczne do żłobka to bardzo przydatne rozwiązanie, zapewniające dziecku prawidłowy rozwój poprzez zabawę. Pierwsze lata życia są kluczowe podczas rozwoju mózgu, dlatego nie warto oszczędzać na pomocach do żłobka, które będa mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie w dorosłym życiu.

1sprzetpodwieszany_si 2_sciankisensoryczne_si 3_suchebaseny_si
Sprzęt podwieszany do żłobka Tablice manipulacyjne & sensoryczne Kształtki piankowe i suche baseny
sala_doswiadczania_swiata_si 4_rownowaga_si 5_zjezdzalnia_si
Sala Doświadczania Świata w żłobku Równoważnie dla dzieci Ścianki wspinaczkowe
8_percepcjawzrokowa_si 6_percepcjasluchowa_si 7_percepcjadotykowa_si
Percepcja wzrokowa Percepcja słuchowa Percepcja dotykowa
... Czytaj więcej
Aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać, ważne jest, żeby proces integracji sensorycznej przechodził bez problemu. Wykorzystuje on informacje płynące z mózgu i przetwarza je na różne... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Pomoce sensoryczne dla najmłodszych
Zamknij filtr
od do
1 od 29
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Obręcz gimnastyczna drewniana średnica 60 cm
Obręcz gimnastyczna drewniana średnica 60 cm
Materiał: wielowarstwowa sklejka, bez naprężeń, gładko oszlifowane, lakierowane w barwie naturalnej. Grubość drewna: 1 cm. Obręcze należy przechowywać w pozycji leżącej.
65,99 zł
Duża kostka z pianki 16 cm - do gier i zabaw
Duża kostka z pianki 16 cm - do gier i zabaw
Kostka ze specjalnej pianki z wyjątkowo wytrzymałą powierzchnią, o wielorakim zastosowaniu w grach i zabawach. Długość krawędzi 16 cm, kolor niebieski.
65,99 zł
Płyta motoryczna "Kwiaty"
Płyta motoryczna "Kwiaty"
Co za wspaniały wysyp kwiatów! Można przesuwać różne elementy oraz dopasowywać je kolorami. Po obróceniu tablicy dzieci mogą uczyć się cyfr od 1 do 4. Materiał: drewno bukowe, sklejka. Wymiary: Ø 21 cm. Wiek: od 12 miesięcy.
69,99 zł
Pałeczki dźwiękowe, 10 sztuk (5 par)
Pałeczki dźwiękowe, 10 sztuk (5 par)
Łatwiejsze do chwytania dla dzieci poniżej 3 roku. Stojak należy zamawiać oddzielnie. Materiał: buk, surowy. Wymiary: Ø 1,8 cm, dł. 17,5 cm.
74,99 zł
Mieszane opakowanie szklanych kryształków, ok. 215 sztuk
Mieszane opakowanie szklanych kryształków, ok....
Różnokolorowe szklane kryształki. Rozmiar: średnica 1,5 cm i 2 cm. Zawartość: ok. 1 kg.
75,49 zł
Szklane kamyki opalizujące, ok. 240 sztuk
Szklane kamyki opalizujące, ok. 240 sztuk
Kolory z połyskiem masy perłowej. Wymiary: Ø 2 cm. Zawartość: ok. 240 sztuk = 1 kg.
84,99 zł
Piłka Koosh, Ø 11 cm
Piłka Koosh, Ø 11 cm
Dla dzieci to wspaniałe uczucie, kiedy mogą trzymać i łapać te przyjemne w dotyku piłki- zapewnia to Piłka Koosh, Ø 11 cm Materiał: tworzywo sztuczne. Bez lateksu. Kolor w zależności od stanów magazynowych.
89,49 zł
Korale do nawlekania dla niemowląt, 14 części
Korale do nawlekania dla niemowląt, 14 części
Nadają się do tego zwłaszcza duże korale i mocne sznurki. Dzięki połączeniu na wcisk, sznurki można połączyć w długi łańcuch. Strukturalna powierzchnia korali zachęca do badania ich dotykiem. Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: kula - średnica 5 cm. Zawartość: 10 korali, 4 sznurki. Od 12 miesięcy.
93,99 zł
Woreczki gimnastyczne, 15 x 10 cm, 150 g
Woreczki gimnastyczne, 15 x 10 cm, 150 g
Przeznaczone do ćwiczeń równowagi i koordynacji. Materiał: poszycie 100% bawełny, wypełnienie z granulatu. Można prać 60 st. C lub dezynfekować odpowiednim środkiem. W każdym zestawie 8 szt. 2 x czerwone, 2 x żółte, 2 x zielone i 2 x niebieskie.
99,99 zł
Gniotki, 12 sztuk
Gniotki, 12 sztuk
Te sympatyczne piłeczki sprawiają mnóstwo frajdy i jednocześnie wzmacniają mięśnie palców, rąk i przedramion. Materiał: guma. Wymiary: ok. Ø 6 cm.
99,99 zł
Opaska na oczy, 10 sztuk
Opaska na oczy, 10 sztuk
Służy do eksperymentów czuciowych i słuchowych Tak więc można skoncentrować się całkowicie na wyczuwaniu i słuchaniu zamiast na zamykaniu oczu. Nikt nie może oszukiwać. Z 100% bawełny. Można prać w 30 st. C.
99,99 zł
Zaklinacz deszczu, różnokolorowy
Zaklinacz deszczu, różnokolorowy
Ten magiczny zaklinacz deszczu daje możliwość usłyszenia dudniącego deszczu ORAZ jego zobaczenia: metalowe kuleczki przesypują się przez tęczowe przeszkody w przezroczystej plastikowej rurce. Materiał: drewno, akryl, metal. Wymiary: Ø 5 x wys. 34 cm. Wiek: od 3 lat.
99,99 zł
1 od 29

Objawy zaburzeń integracji sensorycznej

Objawy zaburzeń sensorycznych są różne u każdego dziecka. Jednym z najczęściej występujących jest opóźnienie mówienia. Pojawia się również nadmierna lub zbyt mała wrażliwość na bodźce zmysłowe. Kolejnym sygnałem jest słaba koncentracja podczas wykonywania nawet najłatwiejszych czynności czy w trakcie zabawy. Ciągłe bieganie, niemożność usiedzenia na miejscu, wiercenie się, uciekanie lub bardzo szybkie męczenie się, niepodejmowanie żadnej aktywności to sygnały mogące także świadczyć o zaburzeniach sensoryki. Gdy tylko wystąpią u dziecka jakiekolwiek objawy, które mogłyby wskazywać na zaburzenia integracji sensorycznej, należy skontaktować się z lekarzem specjalistą. Takich rzeczy nie warto bagatelizować, ponieważ im szybciej problem zostanie zidentyfikowany, tym szybciej będzie można podjąć odpowiednie kroki leczenia.

Integracja sensoryczna w żłobku

Rozwój sensoryczny, czyli umiejętność odbierania i rozpoznawania bodźców zmysłowych, rozwija się u dziecka najintensywniej do 3-go roku życia. W tym czasie pociecha poznaje świat zmysłów i uczy się je właściwie identyfikować oraz reagować na nie, dlatego zabawki sensoryczne dla niemowląt są wówczas bardzo potrzebne. W naszym sklepie HABA znajdą Państwo wysokiej jakości produkty, które znakomicie nadają się do rozwijania wszystkich zmysłów u małych dzieci.

W asortymencie dostępne są zabawki sensoryczne dla 2-latków oraz 3-latków, poprawiające percepcję słuchową, wzrokową, dotykową czy koordynację. Oferujemy też wyposażenie białej sali, która służy do terapii światłem, dźwiękiem, węchem i dotykiem. Idealna do żłobków integracyjnych oraz specjalnych.
Ścianki wspinaczkowe od HABA to niezwykle trwałe i stabilne konstrukcje, które pomagają dobrze rozwinąć motoryczność oraz koordynację.

Duża część dnia dziecka w żłobku to zabawy sensoryczne, ponieważ dzięki nim mogą nie tylko prawidłowo się rozwijać, ale również nawiązywać nowe kontakty oraz poznawać siebie.

Zabawki do rozwoju integracji sensorycznej

Rozwój zmysłu dotyku, wzroku, słuchu można wspierać właściwie dobranymi pomocami sensorycznymi, między innymi ściankami do układania klocków, zabawkami muzycznymi czy układankami. Tego typu zabawki sprawdzą się w przypadku, gdy rodzice zauważą, że pociecha wolniej lub nieprawidłowo reaguje na różnego rodzaju bodźce zmysłowe. Oczywiście zabawki sensoryczne do żłobka sprawdzą się także u dzieci rozwijających się prawidłowo, ponieważ dzięki nim pociecha uczy się i bawi jednocześnie.

Wszelkiego rodzaju układanki czy lustra to wspaniałe zabawki poprawiające percepcję wzrokową. Dźwiękowe rury, kolorowe sztabki grające lub misa bengalska to wysokiej jakości instrumenty, dzięki którym dziecko szybko nauczy się rozróżniać bodźce dźwiękowe. To świetna zabawa zarówno dla maluchów, jak i dorosłych.
Łagodna muzyka to również doskonały sposób na relaks i odpoczynek.

Zabawki sensoryczne takie jak chusty szyfonowe, piłeczki koosh czy gniotki rozwijają zmysł dotyku u dziecka.
Akcesoria sensoryczne do żłobka od firmy HABA to sprawdzone rozwiązanie wspomagające prawidłowy rozwój każdego dziecka. Każdy produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu można być pewnym ich wytrzymałości i trwałości.