Szatnie żłobkowe - aranżacje

Szatnia w żłobku musi zapewniać dzieciom komfort, a jednocześnie być kolorowa i stanowić zapowiedź tego, czego maluchy mogą spodziewać się w dalszej części placówki. Szatnia w żłobku a przepisy – o to również trzeba zadbać. Pomieszczenie musi być z nimi zgodne. Przygotowaliśmy kilka przykładowych aranżacji, które mogą zainspirować do stworzenia funkcjonalnej i estetycznej szatni w żłobku.

szatnia_zlobkowa_miasteczko

szatnia_zlobek_blue

szatnia_zlobek_green

szatnia_zlobkowa_inspiracja

szatnia_zlobkowa_houses2

... Czytaj więcej
Szatnia w żłobku musi zapewniać dzieciom komfort, a jednocześnie być kolorowa i stanowić zapowiedź tego, czego maluchy mogą spodziewać się w dalszej części placówki. Szatnia w żłobku a przepisy –... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Szatnie żłobkowe - aranżacje
Zamknij filtr
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!

Niezbędne elementy w szatni w żłobku

Każda szatnia do żłobka musi mieć siedziska dla dzieci. Mogą mieć one różną formę, na przykład podłużnej ławki, która biegnie przez całą długość szatni. Dobrym rozwiązaniem są też niewielkie ławeczki ustawione pomiędzy szafkami. Świetnie, jeśli pod spodem mają dodatkowe miejsce do przechowywania. Warto zdecydować się też na dodatkowe siedzisko, które można ustawić na środku szatni. Do żłobka konieczne jest też wybranie szafek do przechowywania ubranek dziecięcych. Mogą być to szafki z drzwiczkami, wyposażone w półki lub kieszonki na frontach. Sprawdzą się też szafki bez frontów, a po prostu, z samymi tylko haczykami na ubrania.

Dodatkowe elementy w aranżacji szatni żłobka

Przygotowaliśmy propozycje aranżacji, w których istotną rolę odrywają są nie tylko meble, lecz także dodatkowe elementy wyposażenia. To między innymi lustro. Stanowi ono ozdobę za sprawą ciekawego kształtu, a przede wszystkim pozwala się maluchowi przejrzeć. Jest wykonane w taki sposób, by pozostawało bezpieczne dla najmłodszych. Aranżację szatni do żłobka mogą urozmaicać dekoracje ścienne, które sprawią, że przestrzeń stanie się bardziej kolorowa, co z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. W szatni w żłobku mogą znajdować się też pluszaki. Najlepiej, jeśli będzie to jeden duży model, co ułatwi utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

Przykładowe aranżacje innych pomieszczeń w żłobku

Przygotowaliśmy również aranżacje innych pomieszczeń w żłobku, na przykład sal. Są one podzielone na strefy, dzięki czemu cechują się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką.
W aranżacji nie brakuje wygodnych miejsc do spożywania posiłków. Są wyposażone w meble wykonane z wysokiej jakości drewna, zapewniające komfort podczas siedzenia i ułatwiające przyjęcie zdrowej postawy. Nie brakuje również miejsca do zabawy, gdzie znajduje się miękki dywan. Dzieci uwielbiają spędzać czas na podłodze, dlatego to warte uwagi rozwiązanie. Przygotowaliśmy też aranżacje kącików zabaw. Zawierają one meble do przechowywania w różnych wariantach kolorystycznych. Meble są pojemne, dlatego ułatwiają utrzymanie porządku. Wśród mebli wykorzystana została również biblioteczka, w której można łatwo poukładać mnóstwo propozycji książeczek dla najmłodszych. Dzieci mogą skorzystać z przestrzeni, która umożliwi im bawić się w dom lub spędzać czas na podłodze, na przykład podczas układania klocków. W aranżacjach nie mogło także zabraknąć dekoracji ściennych, które przyciągają uwagę, są kolorowe i zdobią pomieszczenie, a przede wszystkim są rozwijające dla maluchów