Trening pamięci i mózgu

Pamięć warto ćwiczyć przez całe życie i niezależnie od wieku. Wpływa ona na ogólną kondycję mózgu. Dlatego też bardzo ważne jest, aby ćwiczenie pamięci stało się nawykiem i było wykonywane regularnie. Należy pamiętać, że nawet najbardziej skrupulatnie omówiona podstawa programowa nie przełoży się na umiejętności i wiedzę, jeśli uczniowie nic nie zapamiętają. Dlatego warto regularnie prowadzić trening pamięci i mózgu. Przydadzą się do tego oferowane przez sklep HABA pomoce, dzięki którym bez trudu zorganizują Państwo ćwiczenia pamięciowe dla dzieci.

... Czytaj więcej
Pamięć warto ćwiczyć przez całe życie i niezależnie od wieku. Wpływa ona na ogólną kondycję mózgu. Dlatego też bardzo ważne jest, aby ćwiczenie pamięci stało się nawykiem i było wykonywane... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Trening pamięci i mózgu
Zamknij filtr
od do
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Memo dotykowe "Natura", 34 karty
Memo dotykowe "Natura", 34 karty
Memo dotykowe "Natura", 34 karty to zestaw dużych kart, przedstawiające 17 naturalnych motywów zwierząt i natury, które można również uchwycić dotykowo za pomocą różnych tekstur. Produkt sprawdzi się przy treningu percepcji dotykowej oraz dla osób z wadami wzroku oraz promuje percepcję wzrokową i dotykową Specyfikacja produktu: Wiek: 3 lata Rodzaj gry: gra memo Wysokość: 0,3...
149,00 zł
Gra matematyczna "Magnetyczny labirynt’ dla dzieci od 3 lat oraz seniorów z zaburzeniami pamięci
Gra "Magnetyczny labirynt’ dla dzieci od 3 lat...
Gra "Magnetyczny labirynt’ dla dzieci od 3 lat oraz seniorów z zaburzeniami pamięci to gra, w której maluchy oraz seniorzy mogą poruszać kolorowymi kulkami po labiryncie, przesuwając je specjalnym sztyftem. Większe dzieci mogą także dokonywać obliczeń w zakresie 1-10. Gra sprawdza się także w terapii osób starszych i pomaga ćwiczyć koncentrację, pamięć oraz uwagę seniorów....
199,00 zł
Znajdź mnie!
Znajdź mnie!
Każdy z tych ciekawych motywów występuje w 2 wersjach – raz jako wzór w dużym formacie oraz jako obrazek podzielony na 3 części (puzzle). Można używać jako lotto dopasowując obrazki, jako memory, puzzle czy też jako materiał do prowadzenia zajęć i rozmów - pomaga w przypominaniu i kojarzeniu faktów. "Znajdź mnie” może być użytkowane w różnych grupach i przedziałach...
319,00 zł

Dlaczego warto ćwiczyć pamięć u dzieci?

Trening pamięci jest ważnym elementem rozwoju. Pobudza on pracę mózgu, co będzie przekładać się na wyższy komfort życia, aż do późnej starości.
Prawidłowa stymulacja pamięci w wieku dziecięcym wspiera nabywanie umiejętności, a także wykonywanie zadań w szkole, które niekiedy wymagają zapamiętania różnych istotnych szczegółów. Mózg działa w tym zakresie dokładnie tak jak mięśnie. Lubi się zmęczyć, aby polepszyć procesy zapamiętywania. Warto wiedzieć, że dobrze przeprowadzony trening pamięci wpływa na ogólny stan zdrowia i poczucie szczęścia.

Akcesoria potrzebne do treningu pamięci w grupie

Pamięć jest ćwiczona w wielu szkolnych sytuacjach, jednak niezwykle istotne jest, aby umiejętnie przeprowadzać odpowiedni trening pamięci i mózgu. W tym celu warto postawić na lekką formę prowadzenia zajęć, używając np. gry na pamięć i koncentrację. Dwie najpopularniejsze to: memory, polegające na dopasowywaniu do siebie takich samych obrazków, których położenie na stole dzieci muszą zapamiętać, oraz gra polegająca na odnajdywaniu różnic między dwoma z pozoru wyglądającymi identycznie obrazkami.

Efektem stosowania takich gier i zabaw jest trening mózgu. Poprzez odpowiednią stymulację można wpływać na naukę koncentracji. Jest to niezwykle ważne, ponieważ utrzymanie skupienia w grupie jest jednym z największych wyzwań dla pedagogów i nauczycieli.
Przez łatwy i ogólny dostęp do elektroniki mózgi dzieci bywają przemęczone i działają na tzw. autopilocie. Czasami kilkanaście minut odprężającej gry pozwala jednak znacząco zniwelować te niedobre skutki i pomóc zapanować nad grupą.

Trening pamięci poprzez impulsy obrazkowe

Najciekawszą i najbardziej skuteczną metodą na trening pamięci i koncentracji do poprowadzenia w warunkach szkolnych i przedszkolnych są tzw. impulsy obrazkowe. Idealnym akcesorium do przeprowadzenia tego typu zajęć jest oferowany przez HABA zestaw 80 impulsów obrazkowych „Sytuacje”. Są to karty podzielone na pięć kategorii, które są związane z rodziną i życiem codziennym, wakacjami i czasem wolnym, niebezpieczeństwem i ratunkiem, zwierzętami oraz sytuacjami humorystycznymi i zaskakującymi. Na jednej stronie kart przedstawione jest zdjęcie, a na drugiej – wskazówki i inspirujące pytania. Pomoce te aktywizują dzieci (a także dorosłych) do opisywania, opowiadania i dyskusji na temat przedstawionych sytuacji na kartach. Ich głównym celem jest wzmocnienie koncentracji i poprawa pamięci. Ćwiczenia jednak wpływają również na pobudzanie kreatywności i uruchamiają wyobraźnię.

Ciekawa nauka i skuteczna terapia z HABA

Asortyment naszego sklepu internetowego obejmuje pomoce dydaktyczne wysokiej jakości, które przeznaczone są dla profesjonalistów. Dbamy o to, aby dostarczać Państwu narzędzia pozwalające na nowoczesną i skuteczną edukację nie tylko w zakresie treningu pamięci.
W naszej ofercie znajdują się także chusty animacyjne i gry ruchowe. Podczas kompletowania produktów stawiamy przede wszystkim na ich bezpieczeństwo i skuteczność w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, terapeutycznych i opiekuńczych.
Zapraszamy do zakupów!