Terapia - muzykoterapia

Muzykoterapia wykorzystuje muzykę, aby poprawić funkcjonowanie osób z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej. Przynosi bardzo dobre efekty. Dlatego też coraz częściej muzykoterapia wykorzystywana jest w pracy terapeutycznej z dziećmi. To jeden ze stałych elementów w programach pomagających dzieciom z zaburzeniami takimi jak spektrum autyzmu, zespół hiperkinetyczny czy trudności w adaptacji.

... Czytaj więcej
Muzykoterapia wykorzystuje muzykę, aby poprawić funkcjonowanie osób z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej. Przynosi bardzo dobre efekty. Dlatego też coraz... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Terapia - muzykoterapia
Zamknij filtr
od do
1 od 3
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Bębenek ręczny z pałeczką
Bębenek ręczny z pałeczką
Bębenek ręczny z pałeczką - solidny i profesjonalny. Wytrzymała obręcz i naciąg z tworzywa sztucznego, o średnicy 21 cm.
99,99 zł
Zaklinacz deszczu, różnokolorowy
Zaklinacz deszczu, różnokolorowy
Ten magiczny zaklinacz deszczu daje możliwość usłyszenia dudniącego deszczu ORAZ jego zobaczenia: metalowe kuleczki przesypują się przez tęczowe przeszkody w przezroczystej plastikowej rurce. Materiał: drewno, akryl, metal. Wymiary: Ø 5 x wys. 34 cm. Wiek: od 3 lat.
99,99 zł
Komplet Shakerów, 6 sztuk
Komplet Shakerów, 6 sztuk
Komplet Shakerów, 6 sztuk to doskonały produkt do nauki rytmiki. Specyfikacja produktu: Materiał: drewno, w 4 kolorach, lakierowane. Rozmiar: średnica 4 cm, wys. 6 cm.
129,00 zł
Słuchawki Kurio®
Słuchawki Kurio®
Słuchawki Kurio® to sprzęt który gwarantuje dzieciom wygodne, bezpieczne słuchanie przez długi czas. Głośność jest ograniczona do 85 dB, a to chroni słuch dziecka. To bardz o wazny apsekt, mając na iuwadze ogólnodostępne słuchawki, które nie mają tak ważnych zabezpieczeń. Nauszniki są ładnie wyściełane, a pałąk można dopasować do potrzeb każdego malucha. Materiał: tworzywo...
129,00 zł
Podwójna pałka filcowa (w kolorze szarym)
Podwójna pałka filcowa (w kolorze szarym)
Podwójna pałka filcowa (w kolorze szarym) z filcowymi główkami o różnej twardości, które umożliwiają uzyskanie przez maluchy różnych dźwięków. Specyfikacja techniczna: wysoka jakość idealne do mis terapeutycznych waga produktu: 0,13 kg materiał: drewno
139,00 zł
Kalimba
Kalimba
Kalimba pochodzi z Afryki i jest mieszanką instrumentów perkusyjnych i melodycznych. Gra się obiema rękami. Naciskając 8 metalowych płetw koniuszkiem palca lub paznokciem, powstaje ciepły dźwięk i można odtwarzać proste piosenki dla dzieci. Właściwości produktu: Materiał: drewno kauczukowe, metal. Wymiary: dł. 22,5 x szer. 13,5 x wys. 1,5 cm. Wiek: od 5 lat.
159,00 zł
Chicken Shake, 24 sztuki
Chicken Shake, 24 sztuki
Chicken Shake - to 24 sztuki jajek, które są wypełnione metalowymi kulkami, wydają różne, ale zawsze czyste dźwięki. Specyfikacja techniczna: Wymiary: średnica ok. 4 cm, wys. ok. 5 - 6 cm.
189,00 zł
Boomwhackers, zestaw diatoniczny, 8 sztuk
Boomwhackers, zestaw diatoniczny, 8 sztuk
Boomwhackers, zestaw diatoniczny, 8 sztuk dzięki temu kompletowi nawet wykłe uderzanie lub pukanie w stół, wnętrze dłoni, podłogę itp. sprawia, że te kolorowe rurki wydają harmonijne dźwięki. W zależności od rodzaju powierzchni zmienia się barwa dźwięku, ale jego wysokość pozostaje bez zmian. Same rurki mają różną długość, a dźwięk różni się zależnie od długości. Kolorystyka...
199,00 zł
Skrzynia na materiały
Skrzynia na materiały
Sztaplowana. Wewnętrzne wymiary: szer. 20 x wys. 15 x gł. 33 cm. Wymiary: szer. 22 x wys. 16 x gł. 35 cm. Kolor: naturalny.
199,00 zł
Jajka muzyczne
Jajka muzyczne, 20 sztuk
Jajka muzyczne, z którymi każdy maluch może tworzyć rytmiczne dźwięki i świetnie się przy tym bawić. Produkt doskonale sprawdzi się do wczesnej edukacji muzycznej lub muzykoterapii. Jest łatwy w użyciu i bez względu na to w jaki sposón potrząśnie nim dziecko, przedmiot zawsze wydaje z siebie dźwięki. Mini marakasy w kształcie jajka idealnie sprawdzą się we wczesnej edukacji...
199,00 zł
Dzwonki z rączką
Dzwonki z rączką
Dzwonki z rączką są tak bajecznie kolorowe, że aż będą wzywać maluchy, aby je użyły. Tworzenie muzyki z ich wykorzystaniem jest bardzo proste i da dzieciom dużo frajdy. Każdy kolor dzwonka reprezentuje inny ton. Tęczowa kolorystyka ułatwia łączenie dzwonków ręcznych z innymi tęczowymi instrumentami. Dzwonki pomagają trenować słuch i umiejętność rozróżniania tonów u maluchów,...
259,00 zł
Poręczna misa dźwiękowa
Poręczna misa dźwiękowa
Poręczna misa dźwiękowa - cienkościenna misa dźwiękowa ze stopu 12 metali, wydaje wysokie tony, mocno rezonuje. Z drewnianą pałką. Specyfikacja produktu: Wymiary: średnica 14,5 cm Masa: 250 - 300 g.
349,00 zł
1 od 3

Historia muzykoterapii

Terapia muzyką poparta jest badaniami naukowymi, a jej historia jest zaskakująco długa. Tradycyjne stosowanie muzyki w celach leczniczych sięga czasów plemiennych, kiedy szaman podczas rytuałów mających uzdrawiać, śpiewał, grał na instrumentach i tańczył. Rozkwit muzyki jako formy terapii nastąpił jednak dopiero w XX wieku. Muzykoterapiązostała natomiast nazwana w 1950 roku. Na stałe wpisała się w medycynę, psychiatrię i psychologię. Muzyka jest obecna także w życiu zdrowych osób, które traktują ją jako formę uspokojenia, relaksu i utrzymania higieny psychicznej.

Muzykoterapia dla dzieci

W ostatnich latach coraz bardziej doceniane są lecznicze walory muzyki w pracy z dziećmi. Muzykoterapia stała się popularną formą terapii, która pomaga dzieciom nadpobudliwym, lękowym, z niską koordynacją ruchową, z dysleksją lub z niepełnosprawnością.

Wykorzystywana jest po to, aby ujawnić i rozładować duszone wewnątrz siebie emocje i napięcia, zintegrować grupę i poprawić komunikację między dziećmi, uczyć odpoczynku i relaksacji, usprawniać funkcje percepcyjno-motoryczne i uwrażliwiać na muzykę. Wszystkie te elementy mają pomóc dzieciom zachować dobrą kondycję psychiczną i pozytywne nastawienie do życia.

W przypadku dzieci terapia muzyką może przybierać najróżniejsze formy. Najpopularniejszą jest wspólne muzykowanie w grupie. Polega ona na wspólnym graniu na bębenkach, trójkątach, grzechotkach, marakasach, pałeczkach dźwiękowych lub pudełkach wielotonowych. Granie w takiej małej orkiestrze jest doskonałym sposobem na ćwiczenie rytmu, poznawanie różnych stylów grania na instrumentach, uwrażliwienie na sztukę. Potrzebne instrumenty do muzykoterapii znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. Oferujemy także sprzęt, w tym głośniki i wzmacniacze, które mogą Państwo przechowywać w specjalnej szafie muzycznej.

Dźwiękoterapia

Dźwiękoterapia jest metodą pracy z ciałem znaną od wieków, m.in. w Tybecie. W naszym sklepie internetowym oferujemy misy dźwiękowe w różnych rozmiarach, w tym oryginalne misy tybetańskie. Proponujemy również m.in. zestawy instrumentów z efektami dźwiękowymi, ścienną grę dźwiękową czy bębny szczelinowe. Zapraszamy Państwa do zakupów, także w innych kategoriach związanych z terapią: termoterapią oraz terapią światłem.