Terapia - muzykoterapia

Muzykoterapia wykorzystuje muzykę, aby poprawić funkcjonowanie osób z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej. Przynosi bardzo dobre efekty. Dlatego też coraz częściej muzykoterapia wykorzystywana jest w pracy terapeutycznej z dziećmi. To jeden ze stałych elementów w programach pomagających dzieciom z zaburzeniami takimi jak spektrum autyzmu, zespół hiperkinetyczny czy trudności w adaptacji.

... Czytaj więcej
Muzykoterapia wykorzystuje muzykę, aby poprawić funkcjonowanie osób z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej. Przynosi bardzo dobre efekty. Dlatego też coraz... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Terapia - muzykoterapia
Zamknij filtr
od do
1 od 2
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Komplet Shakerów, 6 sztuk
Komplet Shakerów, 6 sztuk
Materiał: drewno, w 4 kolorach, lakierowane. Rozmiar: średnica 4 cm, wys. 6 cm.
84,90 zł
Zaklinacz deszczu, różnokolorowy
Zaklinacz deszczu, różnokolorowy
Ten magiczny zaklinacz deszczu daje możliwość usłyszenia dudniącego deszczu ORAZ jego zobaczenia: metalowe kuleczki przesypują się przez tęczowe przeszkody w przezroczystej plastikowej rurce. Materiał: drewno, akryl, metal. Wymiary: Ø 5 x wys. 34 cm. Wiek: od 3 lat.
89,90 zł
Bębenek ręczny z pałeczką
Bębenek ręczny z pałeczką
W dobrej cenie - solidny i profesjonalny. Wytrzymała obręcz i naciąg z tworzywa sztucznego. średnica 21 cm.
99,90 zł
Podwójna pałka filcowa (w kolorze szarym)
Podwójna pałka filcowa (w kolorze szarym)
129,00 zł
Skrzynia na materiały
Skrzynia na materiały
Sztaplowana. Wewnętrzne wymiary: szer. 20 x wys. 15 x gł. 33 cm. Wymiary: szer. 22 x wys. 16 x gł. 35 cm. Kolor: naturalny.
129,00 zł
Kalimba
Kalimba
Kalimba pochodzi z Afryki i jest mieszanką instrumentów perkusyjnych i melodycznych. Gra się obiema rękami. Naciskając 8 metalowych płetw koniuszkiem palca lub paznokciem, powstaje ciepły dźwięk i można odtwarzać proste piosenki dla dzieci. Materiał: drewno kauczukowe, metal. Wymiary: dł. 22,5 x szer. 13,5 x wys. 1,5 cm. Wiek: od 5 lat.
129,00 zł
Chicken Shake, 24 sztuki
Chicken Shake, 24 sztuki
Jajka są wypełnione metalowymi kulkami, wydają różne, ale zawsze czyste dźwięki. Wymiary: średnica ok. 4 cm, wys. ok. 5 - 6 cm.
189,00 zł
Boomwhackers, zestaw diatoniczny, 8 sztuk
Boomwhackers, zestaw diatoniczny, 8 sztuk
Zwykłe uderzanie lub pukanie w stół, wnętrze dłoni, podłogę itp. sprawia, że te kolorowe rurki wydają harmonijne dźwięki. W zależności od rodzaju powierzchni zmienia się barwa dźwięku, ale jego wysokość pozostaje bez zmian. Rurki mają różną długość. Dźwięk różni się zależnie od długości. Kolorystyka rurek odpowiada określonym dźwiękom, dzięki czemu początkujące osoby łatwo...
189,00 zł
Poręczna misa dźwiękowa
Poręczna misa dźwiękowa
Cienkościenna misa dźwiękowa ze stopu 12 metali, wydaje wysokie tony, mocno rezonuje. Z drewnianą pałką. Wymiary: średnica 14,5 cm. Masa: 250 - 300 g.
259,00 zł
Gong na stojaku
Gong na stojaku
Tego małego gongu można używać do sygnalizowania ciszy lub do ćwiczeń medytacyjnych. Może również służyć jako instrument muzyczny. Z pałką. Materiał: stojak z rattanu. Wymiary: średnica 15 cm.
299,00 zł
Muzyczny tor dla kulek
Muzyczny tor dla kulek
Tor dla kulek wykonany z litego drewna klonowego z kolorowymi poprzecznymi ściankami ze sklejki. Toczące się kulki, uderzając w płytki dźwiękowe, wykonują wesoły trójdźwięk. Łącznie z 6 kolorowymi drewniany mi kulkami. Wymiary: dł. 45 x wys. 34 x gł. 8 cm. Wiek: od 18 miesięcy.
299,00 zł
Dźwiękowe drzewo, 25 x 25 cm; wys. 72 cm
Dźwiękowe drzewo, 25 x 25 cm; wys. 72 cm
Dźwiękowe drzewo zdobią liście w różnych rozmiarach i kolorach. Im niżej toczą się kulki, tym niższy staje się dźwięk i ciemniejszy kolor liści. Doznania dźwiękowe można zróżnicować, puszczając równocześnie kilka kulek. Z 6 szklanymi kulkami. Materiał: drewno. Od 3 lat.
369,00 zł
1 od 2

Historia muzykoterapii

Terapia muzyką poparta jest badaniami naukowymi, a jej historia jest zaskakująco długa. Tradycyjne stosowanie muzyki w celach leczniczych sięga czasów plemiennych, kiedy szaman podczas rytuałów mających uzdrawiać, śpiewał, grał na instrumentach i tańczył. Rozkwit muzyki jako formy terapii nastąpił jednak dopiero w XX wieku. Muzykoterapiązostała natomiast nazwana w 1950 roku. Na stałe wpisała się w medycynę, psychiatrię i psychologię. Muzyka jest obecna także w życiu zdrowych osób, które traktują ją jako formę uspokojenia, relaksu i utrzymania higieny psychicznej.

Muzykoterapia dla dzieci

W ostatnich latach coraz bardziej doceniane są lecznicze walory muzyki w pracy z dziećmi. Muzykoterapia stała się popularną formą terapii, która pomaga dzieciom nadpobudliwym, lękowym, z niską koordynacją ruchową, z dysleksją lub z niepełnosprawnością.

Wykorzystywana jest po to, aby ujawnić i rozładować duszone wewnątrz siebie emocje i napięcia, zintegrować grupę i poprawić komunikację między dziećmi, uczyć odpoczynku i relaksacji, usprawniać funkcje percepcyjno-motoryczne i uwrażliwiać na muzykę. Wszystkie te elementy mają pomóc dzieciom zachować dobrą kondycję psychiczną i pozytywne nastawienie do życia.

W przypadku dzieci terapia muzyką może przybierać najróżniejsze formy. Najpopularniejszą jest wspólne muzykowanie w grupie. Polega ona na wspólnym graniu na bębenkach, trójkątach, grzechotkach, marakasach, pałeczkach dźwiękowych lub pudełkach wielotonowych. Granie w takiej małej orkiestrze jest doskonałym sposobem na ćwiczenie rytmu, poznawanie różnych stylów grania na instrumentach, uwrażliwienie na sztukę. Potrzebne instrumenty do muzykoterapii znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. Oferujemy także sprzęt, w tym głośniki i wzmacniacze, które mogą Państwo przechowywać w specjalnej szafie muzycznej.

Dźwiękoterapia

Dźwiękoterapia jest metodą pracy z ciałem znaną od wieków, m.in. w Tybecie. W naszym sklepie internetowym oferujemy misy dźwiękowe w różnych rozmiarach, w tym oryginalne misy tybetańskie. Proponujemy również m.in. zestawy instrumentów z efektami dźwiękowymi, ścienną grę dźwiękową czy bębny szczelinowe. Zapraszamy Państwa do zakupów, także w innych kategoriach związanych z terapią: termoterapią oraz terapią światłem.