Laboratoria Przyszłości dla szkół średnich

Rządowy program Laboratoria Przyszłości dla szkół średnich

Laboratoria Przyszłości to Rządowy program skierowany do szkół ogólnokształcących szkół artystycznych. Jest to propozycja poszerzenia inicjatywy edukacyjnej, realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Program gwarantuje stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą odpowiedzią na potrzebę kształcenia uczniów szkół średnich, w zakresie zdobywania przez nich kompetencji przyszłości.
Już samo zainteresowanie młodzieży danym zagadnieniem może sprzyjać odkrywaniu przez nich talentów, oraz kształtowaniu i dalszemu rozwojowi.

Celem program jest budowanie oraz rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów, z tzw. kierunków STEAM, czyli: nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości uzyskają Państwo dofinansowanie, dzięki któremu uczniowie w Państwa szkole będą uczyć się poprzez eksperymentowanie.
Dofinansowanie otrzyma każda szkoła średnia, która złoży odpowiedni wniosek na zestaw audio-wideo lub drukarkę 3D, a wsparcie będzie przekazywane w całości z góry.

Laboratoria Przyszłości - podstawowowe wyposażenie (obowiązkowe)

Do listy produktów, które Państwa szkoła może nabyć w  ramach dofinansowania Laboratoria Przyszłości należą:

- drukarki 3D,
- zestawy audio – wideo,
- mikrokontrolery z sensorami,
- stacje lutownicze do mikrokontrolerów.a szkoły powinny je posiadać już od 1 września 2022 roku.

... Czytaj więcej
Rządowy program Laboratoria Przyszłości dla szkół średnich Laboratoria Przyszłości to Rządowy program skierowany do szkół ogólnokształcących szkół artystycznych. Jest to propozycja poszerzenia... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Laboratoria Przyszłości dla szkół średnich
Topseller
Zamknij filtr
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
NOWOŚĆ
Drukarka 3D Flashforge Adventurer
Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 (VAT 0%...
Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 (VAT 0% dla szkół) to doskonały wybór dla szkół - jest prosta w użytkowaniu i spełnia wymogi Laboratoriów Przyszłości. Sprzęt daje możliwości większego rozmiaru wydruku, co zwiększa obszar jego zastosowań. Drukarka wyposażona jest w uchwyt szpuli filamentu 1 kg, czujnik jego zużycia oraz umożliwia korzystanie z dysz o średnicach...
4 500,00 zł

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej, wiemy jakie są realia szkolnictwa w Polsce. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda jednostka edukacyjna może posiadać środki na zakup takiego sprzętu. Przygotowaliśmy listę produktów,  które można u nas zakupić w ramach dofinansowania z programu Laboratoria Przyszłości.

Jakie są kolejne kroki udziału w programie Labolatoria Przyszłości?

1. Prosimy wypełnić wniosek online na stronie gov.pl/laboratoria.

Jakie dane należy przygotować i wpisać w formularzu?

- nazwę i adres szkoły,

- adres e-mail organu prowadzącego,

- numer RSPO, a także wnioskowaną kwotę wsparcia,

- numer telefonu i adres e-mail osoby kontaktowej.

2. Na etapie składania wniosku do MEN nie trzeba jeszcze decydować się jaki konkretny sprzęt Państwo potrzebują, w wsparcie finansowe wypłacane będzie w całości z góry.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami regionalnymi, którzy udzielą Państwu wszystkich niezbędnych informacji oraz pomogą w realizacji udziału w programie Labolatoria Przyszłości