Pomoce dydaktyczne dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi i społecznymi

Zaburzenia emocjonalne i społeczne u dzieci w wieku wczesnoszkolnym to coraz powszechniejsze zjawisko
i jeszcze większy problem - zarówno dla innych dzieci w klasie czy w placówce, jak i dla kadry nauczycielskiej.

Niestety, ale nieustannie rośnie liczba dzieci, których nieprawidłowa forma zachowań leży w przyczynach zakłócenia rozwoju emocjonalnego.
Gdy dziecko wychowuje się w atmosferze niepokoju, kłótni, jego równowaga emocjonalna zostaje zakłócona, a dominującym uczuciem jest niepewność i zagrożenie.

Rozwój kompetencji społecznych dzieci

Dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi przeżywają częściej i intensywniej niż inne maluchy emocje złości i lęku, dlatego też ważną rolą szkoły jest zapewnienie im odpowiednich warunków do nauki.

Pomoce dydaktyczne dla dzieci z zaburzeniami społecznymi i emocjonalnymi

Zaburzenia emocjonalne i społeczne u dzieci w wieku wczesnoszkolnym to coraz powszechniejsze zjawisko i jeszcze większy problem - zarówno dla innych dzieci w klasie czy w placówce, jak i dla kadry... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Pomoce dydaktyczne dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi i społecznymi
Zamknij filtr
od do
1 od 6
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Piłka Koosh, Ø 11 cm
Piłka Koosh, Ø 11 cm
Dla dzieci to wspaniałe uczucie, kiedy mogą trzymać i łapać te przyjemne w dotyku piłki- zapewnia to Piłka Koosh, Ø 11 cm Materiał: tworzywo sztuczne. Bez lateksu. Kolor w zależności od stanów magazynowych.
69,90 zł
Miękkie piłki średnica 22 cm, 3 sztuki
Miękkie piłki średnica 22 cm, 3 sztuki
Wszystkie trzy piłki wykonane są z pianki. Dzięki temu dzieci mogą grać w piłkę nożną na boska. Wymiary: średnica 22 cm.
69,90 zł
Feelix & Fay: Pacynka panda ruda
Feelix & Fay: Pacynka panda ruda
atrakcyjny charakter dostarcza różnych okazji do rozmowy pasuje również na dłonie dorosłych rozwija umiejętność słownego wyrażania uczuć i zdolności komunikacyjne Pacynka Fay to puszysta przytulanka dodająca otuchy. Jest przeznaczona do zabaw w odgrywanie ról lub służy jako przytulanka. Materiał: 100% poliester. Nadaje się do prania w temp. 30°C, program delikatny. Wymiary:...
69,90 zł
Feelix & Fay: Barometr emocji
Feelix & Fay: Barometr emocji
atrakcyjny charakter idealnie sprawdzi się podczas porannych zajęć w kręgu lub warsztatów nie wymaga specjalnych przygotowań z instrukcją zawierającą różne warianty zabawy rozwija zdolności komunikacyjne, zasób słownictwa, zdolność empatii oraz motorykę małą Dziecko napełnia barometr emocji kulkami do momentu, aż kulka na samej górze znajdzie się obok buźki pokazującej...
69,90 zł
Gniotki, 12 sztuk
Gniotki, 12 sztuk
Te sympatyczne piłeczki sprawiają mnóstwo frajdy i jednocześnie wzmacniają mięśnie palców, rąk i przedramion. Materiał: guma. Wymiary: ok. Ø 6 cm.
89,90 zł
Komplet pacynek na palce, 8 sztuk
Komplet pacynek na palce, 8 sztuk
Zabawy paluszkami to to, co 8 małych zwierzątek lubi najbardziej. Materiał: plusz. Rozmiar: ok. 8 cm. Prać ręcznie. Zestaw pacynek może być różny.
89,90 zł
Humanico „Emocje”
Humanico „Emocje”
Humanico „Emocje”
89,90 zł
Piaskowe zwierzątka, 12 szt.
Piaskowe zwierzątka, 12 szt.
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Delfin x2, kalmar, konik morski, rozgwiazda, wąż, płaszczka, krab x 2, żółw, jaszczurka, żaba. przystosowane do wielkości dziecięcej rączki łatwe w chwytaniu do zabawy i wrażeń dotykowych świecąca powierzchnia Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Ulubione przez dzieci zwierzątka w różnych kolorach, wypełnione piaskiem....
99,90 zł
Wanienka do piasku "Grafomotoryka", 9 części
Wanienka do piasku "Grafomotoryka", 9 części
Idealny do szlaczków i do przygotowania do nauki pisania: na dwustronnej tablicy można pisać kredą lub markerem, a rysunek lub napis odtworzyć na piasku. Dzieci ćwiczą w ten sposób koordynację wzrokowo-ruchową, grafomotorykę i koncentrację. Nieużywana tablica służy za pokrywkę do wanienki i pozwala bezpiecznie przechowywać piasek. Materiał: filc poliestrowy, EVA, tworzywo...
119,00 zł
Piłki "Emocje", 6 sztuk
Piłki "Emocje", 6 sztuk
Te nadmuchiwane piłki w mocnych połyskujących kolorach przedstawiają wyraz twarzy dla takich uczuć, jak: radość, smutek, przerażenie, zdziwienie, strach, złość. Z zaworem iglicowym. Materiał: tworzywo sztuczne. Rozmiar: średnica 20 cm.
139,00 zł
Figurki "Rodzina”, 72 sztuki
Figurki "Rodzina”, 72 sztuki
Te miniaturowe postacie (mężczyzna, kobieta, chłopak, dziewczyna, dziecko, kot) są idealne do przygotowania różnych konstelacji rodzinnych lub reaktywują sytuacje emocjonalne. W praktycznym pudełku. Zaw. instrukcję. Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: największa figurka 6 cm.
139,00 zł
Terapeutyczna masa do ugniatania, supermiękka (kolor cielisty)
Terapeutyczna masa do ugniatania, supermiękka...
Wykonana ze specjalnego silikonu wzmacnia i mobilizuje palce i całe dłonie. Może być stosowana po urazach, w zabiegach chirurgicznych lub zaburzeniach neurologicznych, do rehabilitacji, opieki oraz jako zabieg redukcji stresu. Cechy jakościowe: bez lateksu i tłuszczu, bezwonna, nie plami, nie pozostawia żadnych resztek na dłoniach czy ubraniach, nietoksyczna, zawiera...
139,00 zł
1 od 6