Akcesoria i pomoce matematyczne - problemy z liczeniem u dzieci

Dyskalkulia to zaburzenia zdolności matematycznych, potrzebnych do rozumienia problemów matematyki, do przyswajania jej, pamiętania i odtwarzania, do wiązania z innymi problemami, symbolami, metodami oraz twierdzeniami.

Dziecko dotknięte dyskalkulią w życiu codziennym może mieć trudność zzapamiętaniem liczb, nawet tych ważnych w życiu, np. data urodzenia rodzica lub rodzeństwa, wybieraniem niewłaściwych liczb na kalkulatorze czy klawiaturze telefonu lub zapamiętywaniem reguł gier - szczególnie tych logicznych lub strategicznych. 

Zapewnienie dziecku odpowiednich warunków rozwojowych może mieć wpływ na zmniejszenie się zaburzeń procesów uczenia się matematyki.

Akcesoria i pomoce matematyczne w problemach z liczeniem u dzieci

Dyskalkulia to zaburzenia zdolności matematycznych, potrzebnych do rozumienia problemów matematyki, do przyswajania jej, pamiętania i odtwarzania, do wiązania z innymi problemami, symbolami,... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Akcesoria i pomoce matematyczne - problemy z liczeniem u dzieci
Zamknij filtr
od do
1 od 3
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Płytki do prasowanek, literki i liczby, 2 sztuki
Płytki do prasowanek, literki i liczby, 2 sztuki
Liczby i literki można wyłożyć kolorowymi koralikami i następnie przeprasować na płytce. Dzięki temu układają się słowa czy zadania rachunkowe. Materiał: tworzywo sztuczne. Rozmiar: 21,5 x 14,5 cm; 16 x 9,5 cm, Wysokość: 0,6 cm.
32,99 zł
Duża kostka z pianki 16 cm - do gier i zabaw
Duża kostka z pianki 16 cm - do gier i zabaw
Kostka ze specjalnej pianki z wyjątkowo wytrzymałą powierzchnią, o wielorakim zastosowaniu w grach i zabawach. Długość krawędzi 16 cm, kolor niebieski.
65,99 zł
Gra Memo - "Pary Poszukiwane"
Gra Memo - Pary Poszukiwane
Gra Memo - "Pary Poszukiwane" to 18 wysokiej jakości kart obrazkowych, które pokazują motywy z życia codziennego w latach 1960. i 1970. Dzięki zabawie ożywiają wspomnienia z tamtych lat. Dołączona broszura zawiera mały leksykon przedmiotów codziennego użytku, z ciekawostkami i informacjami na temat każdego z nich. Specyfikacja produktu: Zawartość: 36 kart do gry (9 x 9 cm),...
119,00 zł
Pacnij Muchę! - Gra matematyczna Nauka Mnożenia do 100 Refleks Zabawa Logiczne myślenie
Pacnij Muchę! - Gra matematyczna Nauka Mnożenia...
Najpierw rzut kostką rozstrzyga o zadaniu do wykonania. Następnie gracze próbują błyskawicznie pacnąć łapką muchę z właściwym wynikiem – i ćwiczą przy tym tabliczkę mnożenia! Kto będzie najszybciej rachować i złapie łapką najwięcej much? Rodzaj: gra matematyczna. Rozwija: umiejętność mnożenia w zakresie od 1 do 100, dokładne patrzenie, koncentrację. Liczba graczy: 2-6. Wiek:...
169,00 zł
Liczby magnetyczne, 288 sztuk
Liczby magnetyczne, 288 sztuk
Przedstawianie działań matematycznych sprawia dzieciom wiele radości z magnetycznymi cyferkami. Części trzymają się tac oraz wszystkich metalowych tablic. Materiał: tworzywo sztuczne, taca jednostronna z płytką magnetyczną.
199,00 zł
Gra matematyczna "Magnetyczny labirynt’ dla dzieci od 3 lat oraz seniorów z zaburzeniami pamięci
Gra "Magnetyczny labirynt’ dla dzieci od 3 lat...
Gra "Magnetyczny labirynt’ dla dzieci od 3 lat oraz seniorów z zaburzeniami pamięci to gra, w której maluchy oraz seniorzy mogą poruszać kolorowymi kulkami po labiryncie, przesuwając je specjalnym sztyftem. Większe dzieci mogą także dokonywać obliczeń w zakresie 1-10. Gra sprawdza się także w terapii osób starszych i pomaga ćwiczyć koncentrację, pamięć oraz uwagę seniorów....
199,00 zł
Dotykowe domino 28 części
Gra Dotykowe domino, 36 części
Gra "Dotykowe domino", 36 części, to zabawka skladająca się z aż 7 rodzajów materiałów. Każdy z grających wyciągą tę samą ilość klocków domino i wrzuca do swojego worka. Celem gry jest znaleźć w swoim zbiorze właściwy wzór i dołożyć do tych już wcześniej ułożonych. Gra "Dotykowe domino" polecana jest do zabawy i terapii dzieci z zaburzeniami wzroku. Specyfikacja produktu:...
199,00 zł
Drewniane krążki do sortowania i liczenia, 240 szt.
Drewniane krążki do sortowania i liczenia, 240...
240 drewnianych krążków w 6 kolorach: żółtym, pomarańczowym, czerqwonym, fioletowym, niebieskim i zielonym. Idealne do liczenia, sortowania, układania, tworzenia rzędów i wzorów. Z workiem do przechowywania. Materiał: drewno Wymiary: śr. 2,5 cm x wys. 3 mm Wiek: od 3 lat.
209,00 zł
Deseczki ilościowe z pionkami
Deseczki ilościowe z pionkami
Z tymi deseczkami do liczb od 0 do 10 jest to całkiem proste. Otwory są uporządkowane zgodnie z kierunkiem czytania od lewej do prawej. W górnym rzędzie znajduje się 5 otworów przy liczbach od 6 do 10. Zawartość: stabilna skrzynka (27x26cm) z 11 deseczkami (12,5x4cm) i po 55 czerwonych i niebieskich pionków (5 cm). Materiał: drewno.
229,00 zł
Figury geometryczne do układania, przezroczyste kolory, 450 części
Figury geometryczne do układania, przezroczyste...
Przezroczyste elementy w 15 różnych kształtach dają duże możliwości. Materiał: akryl. Wymiary: mały prostokąt 5 x 2,5 cm.
259,00 zł
Gra koordynacyjna – figury z klamer
Gra koordynacyjna – figury z klamer
Gra jako narzędzie zabawowe i terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami motorycznymi lub bez. Nadaje się szczególnie do ćwiczeń wspierających sprawność w zakresie koordynacji ruchowej - chwytania, do ćwiczeń palców, do pobudzania wyobraźni w zakresie rozróżniania, postrzegania i koncentracji. Klamerki można swobodnie doczepiać tworząc girlandę lub różne figury; można je...
279,00 zł
LEGO® DUPLO® Litery i cyfry
LEGO® DUPLO® Litery i cyfry
zapoznaje z liczbami i literami podczas budowania i zabawy bardzo atrakcyjne pojazdy z przyczepami doskonali koordynację oko-ręka, rozumienie pojęcia liczby, wspiera rozwój mowy, ćwiczy umiejętność rozróżniania kolorów i kształtów Podczas zabawy tym zestawem – budowania, jeżdżenia pojazdami i kreatywnego odgrywania ról – małe dzieci uczą się literować i liczyć. Skład...
279,00 zł
1 od 3