Laboratoria Przyszłości

Rządowy program Laboratoria Przyszłości dla szkół podstawowych

Laboratoria Przyszłości to propozycja poszerzenia inicjatywy edukacyjnej, realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób angażujący i ciekawy dla uczniów.
Każdy pracownik szkoły zdaje sobie sprawę z tego, że zainteresowanie dzieci i młodzieży może sprzyjać odkrywaniu przez nich samych lub nauczycieli talentów, oraz kształtowaniu i dalszemu rozwojowi ciekawości świata.

Wsparcie przeznaczone jest dla wszystkich szkół podstawowych i wspiera ośrodki w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM, czyli: nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Z programem Laboratoria Przyszłości mogą Państwo uzyskać wsparcie, dzięki któremu uczniowie w Państwa szkole będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie oraz zdobywać tym samym nowe i cenne umiejętności. Co najważniejsze - dofinansowanie będzie przekazywane w całości z góry - bez konieczności wniesienia przez Państwa wkładu własnego. O wsparcie mogą ubiegać się także szkoły prowadzone przez organizacje pozarządowe, osoby prawne i fizyczne.
Dofinansowanie otrzyma każda szkoła, która złoży wniosek na drukarkę 3D lub zestaw audio-wideo. 

Laboratoria Przyszłości - wyposażenie podstawowe

Do listy produktów, które szkoły mogą kupić w ramach dofinansowania Laboratoria Przyszłości należą:
- drukarki 3D,
- zestawy audio – wideo,
- mikrokontrolery z sensorami,
- stacje lutownicze do mikrokontrolerów.

Drukarki 3D zestawy audio-wideo
Drukarki 3D Zestawy audio-wideo


Przedmioty te należą do tzw. produktów obowiązkowych, które to szkoły powinny posiadać,już od 1 września 2022 roku.

Znamy realia szkolnictwa w Polsce i zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda szkoła może posiadać środki na zakup wymaganego przez MEN sprzętu.
Dbając o komfort i wygodę naszych klientów, uzupełniliśmy zatem naszą ofertę produktową o produkty, które można u nas zakupić w ramach dofinansowania z programu Laboratoria Przyszłości.

... Czytaj więcej
Rządowy program Laboratoria Przyszłości dla szkół podstawowych Laboratoria Przyszłości to propozycja poszerzenia inicjatywy edukacyjnej, realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Laboratoria Przyszłości
Topseller
Zamknij filtr
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
NOWOŚĆ
Drukarka 3D Flashforge Adventurer
Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 (VAT 0%...
Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 (VAT 0% dla szkół) to doskonały wybór dla szkół - jest prosta w użytkowaniu i spełnia wymogi Laboratoriów Przyszłości. Sprzęt daje możliwości większego rozmiaru wydruku, co zwiększa obszar jego zastosowań. Drukarka wyposażona jest w uchwyt szpuli filamentu 1 kg, czujnik jego zużycia oraz umożliwia korzystanie z dysz o średnicach...
4 500,00 zł

Jak zgłosić szkołę do programu Laboratoria Przyszłości?

1. Należy wypełnić wniosek online na stronie gov.pl/laboratoria.
Jakie dane trzeba przygotować i wpisać?

- nazwę i adres szkoły,
- adres e-mail organu prowadzącego,
- numer RSPO, a także wnioskowaną kwotę wsparcia,
- numer telefonu i adres e-mail osoby kontaktowej.

2. Na etapie składania wniosku nie trzeba jeszcze decydować jaki sprzęt Państwo potrzebują.
Wsparcie finansowe wypłacane jest w całości z góry.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami regionalnymi, którzy udzielą Państwu wszystkich niezbędnych informacji i pomogą w realizacji udziału w programie dofinansowania.