Przedszkole - edukacja przyrodnicza

Edukacja przyrodnicza w przedszkolu jest wstępem do późniejszych zajęć z biologii, geografii, zoologii, fizyki, chemii czy ochrony środowiska. Ten szeroki zakres wiedzy pojawia się w pewnych elementach nauki w okresie przedszkolnym. Maluchy obejmują ograniczoną część otaczającego ich świata. Jak więc przybliżać im tę wiedzę i na co uwrażliwiać?


Edukacja przyrodnicza w przedszkolu to zabawy i gry, w czasie których dzieci poznają wiele pojęć i zasad istniejących w środowisku naturalnym, a także w miejscach, które tworzy sam człowiek. Poznawanie części ciała zwierząt czy elementów budowy roślin, a także liczne opowieści o tym, jak wygląda i funkcjonuje świat, są częścią zajęć przedszkolnych. Edukacja przyrodnicza to eksperymenty i doświadczenia, podczas których maluchy poznają niezwykle ciekawe zależności zachodzące w środowisku naturalnym lub otoczeniu człowieka.

... Czytaj więcej
Edukacja przyrodnicza w przedszkolu jest wstępem do późniejszych zajęć z biologii, geografii, zoologii, fizyki, chemii czy ochrony środowiska. Ten szeroki zakres wiedzy pojawia się w pewnych... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Przedszkole - edukacja przyrodnicza
Zamknij filtr
od do
1 od 7
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Magnesy, 8 sztuk
Magnesy, 8 sztuk
Wymiary dla porównania: podkowa 3 x 3 cm. Wiek: od 6 lat.
24,90 zł
Bańki mydlane "Party Box" 37 sztuk
Bańki mydlane "Party Box" 37 sztuk
Duży zestaw imprezowy dla wielu dzieci! Można urządzić wspólne puszczenie baniek na raz, albo zawody na najtrwalszą lub najwyżej unosząca się bańkę. W wygodnym zakręcanym słoju z tworzywa z uchwytem do przenoszenia znajdują się: 2 butelki z płynem do baniek (po 118 ml), 2 talerze na płyn do baniek oraz wiele zabawek do dmuchania: np. w kształcie lodów lub kształcie stożków...
49,90 zł
Lupa
Lupa
Szczególnie duża i przyjazna dla dzieci. Lupa z drewna z 4-krotnym powiększeniem. Wymiary: średnica 11,5 cm, średnica obiektywu 8 cm, rękojeść dł. 12 cm.
59,90 zł
Supermagnes
Supermagnes
Supersilny: utrzymuje do 2 kg! Gdy magnes przytrzymamy nad skrzynką ze śrubami lub gwoździami, zacznie je przyciągać obydwoma biegunami i śruby na linii pola magnetycznego utworzą wyraźny łuk. Materiał: tworzywo sztuczne. Kolor w zależności od stanów magazynowych. Wymiary: dł. ok. 20 x szer. 17 cm. Wiek:od 3 lat.
59,90 zł
Drewniana taca, lakierowana
Drewniana taca, lakierowana
Materiał: lakierowane drewno bukowe. Wymiary: 44 x 33 cm.
64,90 zł
Zestaw lup 10 sztuk
Zestaw lup 10 sztuk
Powiększenie: 3x (główna lupa), 6x (druga lupa schowana w trzonku) Marka: Wehrfritz Średnica: 5 cm Długość całkowita: 11,5 cm Ilość sztuk w zestawie: 10
64,90 zł
Zestaw magnesów
Zestaw magnesów
Kto da radę wyłowić tylko czerwone płytki albo tylko określoną ich ilość? Płytki można przysypać piaskiem i wyruszyć z magnesem na ich poszukiwanie. Zawartość: 2 magnesy sztabkowe i 50 płytek. Wymiary: sztabki dł. ok. 19 cm, płytki - średnica 2 cm.
69,90 zł
Zestaw miarek, 5 części - od 100 ml do 1 litra
Zestaw miarek, 5 części - od 100 ml do 1 litra
Zestaw zawiera po jednej miarce ze skalą na 1.000 ml, 500 ml, 300 ml, 200 ml i 100 ml. Materiał: przezroczyste tworzywo sztuczne. Dla porównania: wys. najwyższego kubka wynosi 15 cm.
69,90 zł
Przezroczyste wiaderka, 4 sztuki
Przezroczyste wiaderka, 4 sztuki
Materiał: przezroczyste tworzywo sztuczne, uchwyt barwiony. Wymiary: średnica na górze 15,5 cm, wys. 14 cm.
74,90 zł
Pojemnik na materiały "Ćwierć koła” - zielony
Pojemnik na materiały "Ćwierć koła” - zielony
Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: szer. 56 x wys. 17,5 x gł. 40 cm.
79,90 zł
Zrób to sam "Making Set"
Zrób to sam "Making Set"
Kompletny zestaw, przy pomocy którego 6 dzieci może wprowadzić ślimaka w ruch, dodać do kart efekty świetlne oraz skonstruować malującego robota. Zawartość: pudełko z 3 instrukcjami, 10 m miedzianej taśmy klejącej, 6 pojemników na baterie (na 2 baterie AA) z przewodem i włącznikiem, 30 diod LED, 6 przełączników suwakowych, 5 m drutu, 6 silniczków DC.
79,90 zł
Pojemnik na materiały, kwadratowy - żóły
Pojemnik na materiały, kwadratowy - żóły
Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: szer. 38 x wys. 17,5 x gł. 38 cm.
84,90 zł
1 od 7

Edukacja przyrodnicza - przedszkole pełne atrakcji

W przedszkolnej edukacji przyrodniczej, artykułycodziennego użytku pełnią zasadniczą i ciekawą rolę. To dzięki prostym doświadczeniom, można pokazać dzieciom działanie różnych substancji czy sposób wykorzystania znanych produktów.

W naszym sklepie internetowym HABA znajdą Państwo całą gamę ciekawych pomocy dydaktycznych w różnej postaci. Począwszy od zestawów z obręczą do puszczania baniek czy probówek i zakraplaczy do wykonywania eksperymentów, aż po specjalny komplet pływaków, pokazujących dzieciom możliwości utrzymania się na wodzie różnych przedmiotów. Zestawy magnesów w rozmaitych kształtach umożliwią z kolei sprawdzenie, co i w jaki sposób przyciągają te niezwykłe rzeczy.

Edukacja przyrodnicza – doświadczenia i eksperymenty, czyli skąd się to bierze?

W naszej ofercie mogą Państwo wybrać również ciekawe gry, które zapoznają przedszkolaków z wiedzą na różne tematy. Jedną z propozycji jest gra „Gdzie rosną ciasteczka”, zawierająca specjalne karty skojarzeniowe, dzięki czemu dzieci dowiedzą się skąd bierze się wiele produktów i artykułów żywnościowych dostępnych w sklepach. Mamy także zestawy miarek o różnej pojemności, powiększające lupy umożliwiające obserwację mikroświata czy fascynujące kalejdoskopy ze zmieniającymi się obrazami.

Oferujemy również specjalnie spreparowane rośliny, owady czy inne ciekawe obiekty na płytkach mikroskopowych. Oglądanie świata w powiększeniu umożliwia mikroskop czy lupy, a jeśli dzieci chcą oglądać go z daleka, mogą też wykorzystać lornetki, które także są w naszym sklepie.

Edukacja przyrodnicza to oczywiście także dbanie o nasze środowisko naturalne. Wśród pomocy dydaktycznych do nauki są również produkty z serii „zrób to sam”. Efektem takiej pracy może być domek dla motyli i owadów albo pyszna sałatka.

Zestaw “Butelkowe tornado” pomoże maluchom zrozumieć zasady fizyki, zestaw do obserwacji korzeni przybliża budowę roślin, a pojemniki-lupy umożliwią obserwację małych żywych organizmów z bliska. Oferujemy także mapy świata, puzzle i układanki tematyczne oraz materiały przydatne w codziennych doświadczeniach i eksperymentach. Wśród nich są pęsety, probówki i zakraplacze, pojemniki, tace, okulary ochronne czy fartuszki zabezpieczające ubranie przed poplamieniem.