Przedszkole - edukacja przyrodnicza

Edukacja przyrodnicza w przedszkolu jest wstępem do późniejszych zajęć z biologii, geografii, zoologii, fizyki, chemii czy ochrony środowiska. Ten szeroki zakres wiedzy pojawia się w pewnych elementach nauki w okresie przedszkolnym. Maluchy obejmują ograniczoną część otaczającego ich świata. Jak więc przybliżać im tę wiedzę i na co uwrażliwiać?


Edukacja przyrodnicza w przedszkolu to zabawy i gry, w czasie których dzieci poznają wiele pojęć i zasad istniejących w środowisku naturalnym, a także w miejscach, które tworzy sam człowiek. Poznawanie części ciała zwierząt czy elementów budowy roślin, a także liczne opowieści o tym, jak wygląda i funkcjonuje świat, są częścią zajęć przedszkolnych. Edukacja przyrodnicza to eksperymenty i doświadczenia, podczas których maluchy poznają niezwykle ciekawe zależności zachodzące w środowisku naturalnym lub otoczeniu człowieka.

... Czytaj więcej
Edukacja przyrodnicza w przedszkolu jest wstępem do późniejszych zajęć z biologii, geografii, zoologii, fizyki, chemii czy ochrony środowiska. Ten szeroki zakres wiedzy pojawia się w pewnych... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Przedszkole - edukacja przyrodnicza
Zamknij filtr
od do
1 od 7
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Magnesy, 8 sztuk
Magnesy, 8 sztuk
Wymiary dla porównania: podkowa 3 x 3 cm. Wiek: od 6 lat.
29,99 zł
Supermagnes
Supermagnes
Supersilny: utrzymuje do 2 kg! Gdy magnes przytrzymamy nad skrzynką ze śrubami lub gwoździami, zacznie je przyciągać obydwoma biegunami i śruby na linii pola magnetycznego utworzą wyraźny łuk. Materiał: tworzywo sztuczne. Kolor w zależności od stanów magazynowych. Wymiary: dł. ok. 20 x szer. 17 cm. Wiek:od 3 lat.
56,99 zł
Lupa
Lupa
Szczególnie duża i przyjazna dla dzieci. Lupa z drewna z 4-krotnym powiększeniem. Wymiary: średnica 11,5 cm, średnica obiektywu 8 cm, rękojeść dł. 12 cm.
65,99 zł
Zestaw magnesów
Zestaw magnesów
Kto da radę wyłowić tylko czerwone płytki albo tylko określoną ich ilość? Płytki można przysypać piaskiem i wyruszyć z magnesem na ich poszukiwanie. Zawartość: 2 magnesy sztabkowe i 50 płytek. Wymiary: sztabki dł. ok. 19 cm, płytki - średnica 2 cm.
69,99 zł
Zestaw miarek, 5 części - od 100 ml do 1 litra
Zestaw miarek, 5 części - od 100 ml do 1 litra
Zestaw zawiera po jednej miarce ze skalą na 1.000 ml, 500 ml, 300 ml, 200 ml i 100 ml. Materiał: przezroczyste tworzywo sztuczne. Dla porównania: wys. najwyższego kubka wynosi 15 cm.
69,99 zł
Drewniana taca, lakierowana
Drewniana taca, lakierowana
Materiał: lakierowane drewno bukowe. Wymiary: 44 x 33 cm.
79,99 zł
Zakraplacze, 24 sztuki
Zakraplacze, 24 sztuki
Z końcówką dozującą z gumy (12 czerwonych, 12 niebieskich) na ok. 1,5 ml każdy. Materiał: tworzywo sztuczne, guma. Wymiary: dł. 10 cm.
89,99 zł
Pojemnik na materiały, kwadratowy - żóły
Pojemnik na materiały, kwadratowy - żóły
Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: szer. 38 x wys. 17,5 x gł. 38 cm.
93,99 zł
Pipety, 12 sztuk
Pipety, 12 sztuk
Na 2 ml płynu. Materiał: miękkie tworzywo sztuczne. Długość: 15 cm.
94,99 zł
Przezroczyste wiaderka, 4 sztuki
Przezroczyste wiaderka, 4 sztuki
Materiał: przezroczyste tworzywo sztuczne, uchwyt barwiony. Wymiary: średnica na górze 15,5 cm, wys. 14 cm.
99,99 zł
Kuferek lekarski, 10 części
Kuferek lekarski, 10 części
Mały kuferek zawiera wiele przedmiotów, których używa prawdziwy lekarz i których potrzebują dzieci do zabawy w doktora. 10 części. Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: kuferek ok. 20 x 14 x 15 cm.
99,99 zł
Zrób to sam "Making Set"
Zrób to sam "Making Set"
Kompletny zestaw, przy pomocy którego 6 dzieci może wprowadzić ślimaka w ruch, dodać do kart efekty świetlne oraz skonstruować malującego robota. Zawartość: pudełko z 3 instrukcjami, 10 m miedzianej taśmy klejącej, 6 pojemników na baterie (na 2 baterie AA) z przewodem i włącznikiem, 30 diod LED, 6 przełączników suwakowych, 5 m drutu, 6 silniczków DC.
99,99 zł
1 od 7

Edukacja przyrodnicza - przedszkole pełne atrakcji

W przedszkolnej edukacji przyrodniczej, artykułycodziennego użytku pełnią zasadniczą i ciekawą rolę. To dzięki prostym doświadczeniom, można pokazać dzieciom działanie różnych substancji czy sposób wykorzystania znanych produktów.

W naszym sklepie internetowym HABA znajdą Państwo całą gamę ciekawych pomocy dydaktycznych w różnej postaci. Począwszy od zestawów z obręczą do puszczania baniek czy probówek i zakraplaczy do wykonywania eksperymentów, aż po specjalny komplet pływaków, pokazujących dzieciom możliwości utrzymania się na wodzie różnych przedmiotów. Zestawy magnesów w rozmaitych kształtach umożliwią z kolei sprawdzenie, co i w jaki sposób przyciągają te niezwykłe rzeczy.

Edukacja przyrodnicza – doświadczenia i eksperymenty, czyli skąd się to bierze?

W naszej ofercie mogą Państwo wybrać również ciekawe gry, które zapoznają przedszkolaków z wiedzą na różne tematy. Jedną z propozycji jest gra „Gdzie rosną ciasteczka”, zawierająca specjalne karty skojarzeniowe, dzięki czemu dzieci dowiedzą się skąd bierze się wiele produktów i artykułów żywnościowych dostępnych w sklepach. Mamy także zestawy miarek o różnej pojemności, powiększające lupy umożliwiające obserwację mikroświata czy fascynujące kalejdoskopy ze zmieniającymi się obrazami.

Oferujemy również specjalnie spreparowane rośliny, owady czy inne ciekawe obiekty na płytkach mikroskopowych. Oglądanie świata w powiększeniu umożliwia mikroskop czy lupy, a jeśli dzieci chcą oglądać go z daleka, mogą też wykorzystać lornetki, które także są w naszym sklepie.

Edukacja przyrodnicza to oczywiście także dbanie o nasze środowisko naturalne. Wśród pomocy dydaktycznych do nauki są również produkty z serii „zrób to sam”. Efektem takiej pracy może być domek dla motyli i owadów albo pyszna sałatka.

Zestaw “Butelkowe tornado” pomoże maluchom zrozumieć zasady fizyki, zestaw do obserwacji korzeni przybliża budowę roślin, a pojemniki-lupy umożliwią obserwację małych żywych organizmów z bliska. Oferujemy także mapy świata, puzzle i układanki tematyczne oraz materiały przydatne w codziennych doświadczeniach i eksperymentach. Wśród nich są pęsety, probówki i zakraplacze, pojemniki, tace, okulary ochronne czy fartuszki zabezpieczające ubranie przed poplamieniem.