Przedszkole - motoryka mała

Rozwój ruchowy dziecka to zarówno motoryka duża obejmująca całe ciało, jak i motoryka mała, czyli czynności wymagające skupienia i precyzyjnych ruchów dłoni i palców. Do tego zakresu ćwiczeń zaliczamy więc różnego rodzaju prace plastyczne, jak rysowanie, rzeźbienie, lepienie z plasteliny czy wyklejanki.

Motorykę małą rozwijają także czynności takie, jak zawiązywanie i sznurowanie, zapinanie guzików, chwytanie i układanie małych przedmiotów, zabawa klockami, układanki czy sortowanie różnych przedmiotów.

Rozwijanie motoryki małej w przedszkolu może więc przebiegać w rozmaitej formie. W naszym sklepie HABA znajdą Państwo produkty, które ułatwią przygotowanie atrakcyjnych zajęć i sprawią, że ćwiczenia staną się dla maluchów doskonałą zabawą jak i nauką.

... Czytaj więcej
Rozwój ruchowy dziecka to zarówno motoryka duża obejmująca całe ciało, jak i motoryka mała, czyli czynności wymagające skupienia i precyzyjnych ruchów dłoni i palców. Do tego zakresu ćwiczeń... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Przedszkole - motoryka mała
Zamknij filtr
od do
od do
1 od 14
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Mieszane opakowanie szklanych kryształków, ok. 215 sztuk
Mieszane opakowanie szklanych kryształków, ok....
Różnokolorowe szklane kryształki. Rozmiar: średnica 1,5 cm i 2 cm. Zawartość: ok. 1 kg.
39,90 zł
Układanka 3D Kolorowy sześcian
Układanka 3D Kolorowy sześcian
Układanka 3D Kolorowy sześcian układanka z wieloma możliwymi wariantami z leporello ze wzorami rozwija motorykę małą, koordynację oko-ręka, zręczność i umiejętność dopasowywania kolorów Sześcian w żywych kolorach tęczy, wieża, piramida, stos w harmonijnych barwach itp. Kolorowe klocki można układać na niezliczone sposoby. Niektóre wzory zawiera leporello, inne pochodzą z...
49,90 zł
Nawlekanka Przyjaciele z farmy
Nawlekanka Przyjaciele z farmy
kreatywna zabawa w nawlekanie: według wzoru lub dowolnie rozwija motorykę małą, koordynację oko-ręka oraz wyobraźnię Krówka, owieczka, kurka i marchewka lubią być „ciągnięte” przez traktor. Można je również nawlekać razem z różnymi koralikami. Dziecko ma możliwość wyboru, czy będzie nawlekać elementy i koraliki według wzorów o zróżnicowanym stopniu trudności, czy dowolnie....
64,90 zł
1 od 14

Motoryka mała – pomoce dla przedszkoli

Ćwiczenie poprzez zabawę to najlepszy i najbardziej skuteczny sposób zachęcenia dzieci do codziennej aktywności. Jeśli potrzebne są przedmioty do układania w piramidy, stosy czy fantazyjne budowle, polecamy duże komplety klocków, rozetek, klamerek czy innych elementów, idealnych do tworzenia i wykorzystania wyobraźni. Specjalna „Płyta na wtyczki” to sposób na naukę liczenia, jak i układania niezwykłych wzorów. Jedna zabawka zapewni więc podwójną korzyść nauki logicznego myślenia i kreatywności.

Motoryka mała dziecka w wieku przedszkolnym rozwija się w różny sposób, a do opiekunów należy zaobserwowanie szczególnych predyspozycji malucha. Popularna gra memory to jeden z najlepszych sposobów na ćwiczenie koncentracji i pamięci. Korale do nawlekania czy okrąg do zaplatania pomogą w treningu precyzyjnego posługiwania się drobnymi przedmiotami. To także czynności wymagające pełnego skupienia i cierpliwości. Sztaplowane miski czy poduszki z odgłosami zapewnią świetną zabawę w układanie piramidy. Poduszki wydają też różne dźwięki, więc zabawa gwarantuje również bodźce słuchowe.

Gry i zabawy dla przedszkolaków

Motoryka mała w przedszkolu to szereg zabaw, gier i ćwiczeń. Dla maluchów przygotowano między innymi różnego rodzaju przedmioty i sprzęt. Rysowanie igłą umożliwiają specjalne płyty z rysikiem i szablonami. Po ukończeniu wzoru, nitki łatwo można wyjąć, więc zabawa może trwać bez końca. Kule niespodzianki w różnych kolorach zapewnią wiele atrakcyjnych zabaw integracyjnych. Podobnie można wykorzystać specjalne szyfonowe chustki albo małe stożkowe kubełki do chwytania piłeczek. Klasyczny bączek to ulubiona zabawka wielu pokoleń, która doskonale sprawdza się także we współczesnych przedszkolach.

Motoryka mała u 4-latka rozwija się w różnym tempie, ale nie ma chyba malucha w tym wieku, który nie lubiłby zabaw w piaskownicy. Przygotowaliśmy więc różnego rodzaju atrakcje do wykorzystania z piaskiem. Polecamy drewniane walce, packi, wahadła i skrzynki czy specjalne wanienki na piasek. Wśród ciekawych zabawek nie zabraknie także magnetycznych klocków, układanek 3D, układanek obrotowych czy drzewka, które można tworzyć z klamerek.

Motoryka mała u 5-latka obejmuje już coraz bardziej zaawansowane czynności, więc i dla starszaków przygotowaliśmy coś atrakcyjnego. Polecamy między innymi „Grę dla małych wędkarzy”, w której wyłowione magnetyczną wędką rybki można też liczyć i sortować według kolorów. Oferujemy także kolorowe kryształki i szkiełka do zabawy, guziki do nawlekania czy płyty na wtyczki z licznymi, drobnymi otworami.