Pomoce do nauki pisania w przedszkolu

grafomotoryka

Czym jest pisanie?

Pisanie jest czynnością polegającą na umiejętnym odwzorowywaniu liniowych znaków graficznych. Jest to także jeden ze sposobów, poza mówieniem i sylabizowaniem, przekazywania informacji w procesie językowego porozumiewania się między ludźmi.

Co to jest grafomotoryka?

Grafomotoryka to nic innego jak umiejętność pisania i rysowania. Aby opanować tą czynność dziecko musi posiąść zdolność naśladowania ruchów, zarówno sekwencyjnych jak i precyzyjnych, czyli tych wymagających użycia lewej półki mózgu. Dodatkowo niezbędne są koordynacja wzrokowo - ruchowa oraz sprawność manualna. Od tych czynników zależeć będzie poziom prac malucha. Pisanie jest złożonym procesem, w którym myślenie, postrzeganie, koncentracja oraz koordynacja i orientacja przestrzenna odgrywają istotną rolę. Wczesne wspomaganie umiejętności grafomotorycznych, a więc już w przedszkolu wpływa na naukę pisania w edukacji wczesnoszkolnej.

Czym jest pisanie? Pisanie jest czynnością polegającą na umiejętnym odwzorowywaniu liniowych znaków graficznych. Jest to także jeden ze sposobów, poza mówieniem i sylabizowaniem,... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Pomoce do nauki pisania w przedszkolu
Zamknij filtr
od do
1 od 2
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Sekretny pisak
Sekretny pisak
Napisany tekst widać dopiero w świetle UV emitowanym przez diodę w zatyczce. Sekretny pisak może być również latarką. Ze względu na neonowe kolory nadaje się również do znakowania. Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: Ø ok. 1 cm, długość pisaka ok. 13 cm. Szerokość kreski: 2 mm. Zestaw 12 pisaków w 4 kolorach obudowy (neonowy zielony, neonowy pomarańczowy, neonowy...
64,90 zł
Skrzynka do piasku A3 – z dnem drewnianym
Skrzynka do piasku A3 – z dnem drewnianym
Dzieci mogą napisać swoje imię na piasku albo pozostawić ślady walcami, stemplami itd. Materiał: drewno. Wymiary: dł. 46, 5 x szer. 36 x wys. 6 cm.
99,90 zł
Wanienka do piasku "Grafomotoryka", 9 części
Wanienka do piasku "Grafomotoryka", 9 części
Idealny do szlaczków i do przygotowania do nauki pisania: na dwustronnej tablicy można pisać kredą lub markerem, a rysunek lub napis odtworzyć na piasku. Dzieci ćwiczą w ten sposób koordynację wzrokowo-ruchową, grafomotorykę i koncentrację. Nieużywana tablica służy za pokrywkę do wanienki i pozwala bezpiecznie przechowywać piasek. Materiał: filc poliestrowy, EVA, tworzywo...
119,00 zł
Tablica do pisania magnetyczna
Tablica do pisania magnetyczna
Po prostu genialna i banalnie prosta! Pod wpływem magnetycznego pisaka metalowe kulki wyskakują z otworów i przyczepiają się od wewnątrz. W ten sposób powstają różne motywy, obrazki, napisy itd - dowolnie lub według wzorów. Pod naciskiem palca kulki znikają w środku i robią miejsce na nowe obrazki. Zawartość: whiteboard (dł. 31,3 x wys. 1,6 x szer. 25,5 cm) 20 kart ze...
119,00 zł
Piasek, 10 kg
Piasek, 10 kg
Biały piasekkwarcowy w pojemniku z twor-zywa sztucznego.
139,00 zł
Karty motoryczne do wodzenia po śladzie
Karty motoryczne do wodzenia po śladzie
Karty motoryczne do wodzenia po śladzie
159,00 zł
Skrzynka do piasku A3 – z dnem akrylowym
Skrzynka do piasku A3 – z dnem akrylowym
Dzieci mogą napisać swoje imię na piasku albo pozostawić ślady walcami, stemplami itd. Jeśli skrzynka z piaskiem o podłożu akrylowym zostanie postawiona na kolorowym papierze albo od spodu podświetlona, otrzymuje się dodatkowe piękne efekty podczas malowania w piasku. Materiał: drewno, akryl. Wymiary: dł. 46, 5 x szer. 36 x wys. 6 cm.
219,00 zł
Tablice magnetyczne, 6 sztuk
Tablice magnetyczne, 6 sztuk
Przedstawianie działań matematycznych sprawia dzieciom wiele radości z magnetycznymi cyferkami. Części trzymają się tac oraz wszystkich metalowych tablic. Materiał: tworzywo sztuczne, taca jednostronna z płytką magnetyczną. Wymiary: 25,5 x 36 cm.
249,00 zł
1 od 2