Techniki plastyczne w przedszkolu

Techniki plastyczne w przedszkolu pomagają dzieciom w rozwoju motoryki małej. Precyzyjna praca rąk, ćwiczenie cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu poszczególnych etapów, pozwoli małym uczniom zdobyć nowe umiejętności, a przy tym zapewni ogromną satysfakcję z samego efektu pracy.

Plastyka w przedszkolu jest wstępem do zajęć artystycznych, które często bywają dodatkowym hobby w wieku szkolnym.
W sklepie HABA oferujemy Państwu materiały plastyczne do przedszkola, które umożliwią przeprowadzenie zajęć z rozmaitych technik.
Nauczyciele i wychowawcy mają więc do dyspozycji różnego typu przybory i narzędzia, jak i produkty w postaci kolorowego papieru, filcu, farb czy koralików do nawlekania lub prasowania. Posiadamy także w ofercie niezbędne akcesoria potrzebne podczas zajęć. Są wśród nich zarówno fartuchy ochronne, jak też nożyczki, woreczki, chusty na głowę i czapki z daszkiem.

dziurkowanie enkaustyka filcowanie
Dziurkowanie Enkaustyka FIlcowanie
koralikiMK8Ck9R4Xl5sb malowanie_na_tkaninie malowanie_na_porcelanie
Koraliki do prasowania Malowanie na tkaninach Malowanie na szkle i porcelanie
origami szycie tkanie
Origami Szycie i wyszywanie Tkanie
marmurkowanie swiece wyplatanie
Marmurkowanie Tworzenie świec i mydeł Wyplatanie
... Czytaj więcej
Techniki plastyczne w przedszkolu pomagają dzieciom w rozwoju motoryki małej. Precyzyjna praca rąk, ćwiczenie cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu poszczególnych etapów, pozwoli małym... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Techniki plastyczne w przedszkolu
Zamknij filtr
od do
1 od 21
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Kwadraty z kolorowego papieru do składania 7,5 x 7,5 cm, 500 sztuk
Kwadraty z kolorowego papieru do składania 7,5...
Papier z recyklingu 80 g/m2, barwiony, celulozowy, w 10 intensywnych kolorach. 500 sztuk.
14,90 zł
Igły hafciarskie tępe (bezpieczne), 6 sztuk
Igły hafciarskie tępe (bezpieczne), 6 sztuk
Wymiary: średnica 1,6 x 55 mm.
14,90 zł
Igły do napinania jedwabiu, 100 sztuk
Igły do napinania jedwabiu, 100 sztuk
Praktyczny przyrząd do napinania chustek. Jedwab napina się na ramie. 3 ząbki nie dziurawią jedwabiu i w przeciwieństwie do pinezek nie pozostawiają plam rdzy.
19,90 zł
Koraliki do prasowania - świecące w ciemności, 1000 sztuk
Koraliki do prasowania - świecące w ciemności,...
Duże opakowanie .
19,90 zł
1 od 21

Metody plastyczne w przedszkolu

Techniki plastyczne stosowane w przedszkolach to między innymi: dziurkowanie, malowanie na tkaninach, tkanie, szycie i wyszywanie czy marmurkowanie i wyplatanie. Dla wielu dzieci niezwykle atrakcyjną staje się sztuka składania papieru, czyli origami, do którego materiały również przygotowaliśmy w naszej ofercie.

Edukacja plastyczna w przedszkolu jest doskonałą okazją do obserwacji dzieci i rozpoznania ich predyspozycji. W naszym sklepie osoby prowadzące zajęcia znajdą także materiały do enkaustyki, filcowania czy malowania na szkle i porcelanie. Mamy również produkty, które są niezbędne do tworzenia świec i mydeł.

Materiały plastyczne dla przedszkoli

Chociaż techniki malarskie w przedszkolu nie są na zaawansowanym poziomie, to materiały i narzędzia stosowane na zajęciach powinny być przygotowane w sposób profesjonalny. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo małych artystów, którzy wymagają szczególnej uwagi i opieki na każdym etapie pracy.
Polecamy atestowane i certyfikowane produkty, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nożyczki do tkanin z odpowiednio zaokrąglonymi ostrzami czy nieduże ozdobne dziurkacze, idealnie dopasowane do małych dziecięcych dłoni, to tylko niektóre z naszych propozycji. Mamy również w ofercie gotowe zestawy pasków papieru do wyplatania czy kręgów i kwadratów do składania.

Techniki plastyczne - zestawy do pracy

Ucząc się nowych metod pracy artystycznej, dzieci poznają także narzędzia, używane od wielu pokoleń. To dodatkowa atrakcja i jednocześnie możliwość przekazania najmłodszym cennej wiedzy na temat technik rękodzieła. Jedną z propozycji narzędzi wykorzystywanych na zajęciach plastycznych jest zestaw “Warsztat tkacki”, zawierający czółenka i grzebień oraz ramę do wykonania tkanin.

W sklepie HABA kupią Państwo także wazony z porcelany, na której można malować różnorodne wzory, mamy również koszyki do wyplatania. Kolejną propozycją są „Dziurkowane latarnie”, które wystarczy odpowiednio złożyć i skleić według załączonego wzoru. Różne kształty latarni uatrakcyjnią pracę i można je dopasować do upodobań przedszkolaków, aby zachęcić do własnoręcznego wykonania dzieła.
W sklepie można kupić także okazjonalne zestawy, jak na przykład „Wielkanocne nawlekanki z filcu” czy świeczniki w formie gwiazd - idealne do dekoracji świątecznych.

Bezpieczne produkty wysokiej jakości

Podczas wykonywania prac plastycznych w przedszkolu zdarzają się różne sytuacje. Może to być zarówno rozchlapanie farby, jak i zabrudzenie rąk klejem czy innym materiałem używanym w technikach plastycznych. Ważne więc, aby wszystkie stosowane produkty należały do gruby sprawdzonych i certyfikowanych artykułów.
W naszym sklepie proponujemy towar najwyższej klasy, od sprawdzonych dostawców, gwarantujących wysoką jakość i brak toksycznych substancji w swoich wyrobach.

Przybory i materiały plastyczne do przedszkola są też odpowiednio przygotowane do użycia. Mamy w ofercie gotowe komplety małych, filcowych guzików w różnych kolorach, koraliki do prasowania i podkładki do wykonania obrazków. Produkty ze szkła i ceramiki mają odpowiednio grube ścianki, co zmniejsza ryzyko rozbicia ich na niewielkie kawałki. Formy wykonane z drewna są właściwie wypolerowane i mają zaokrąglone krawędzie.

Dla opiekunów i osób prowadzących zajęcia mamy także profesjonalny sprzęt, który pomoże sprawnie przeprowadzić pracę i we właściwy sposób wykonać to, czego dzieci nie mogą zrobić samodzielnie. Oferujemy między innymi duży zestaw do enkaustyki z żelazkiem do malowania, a także długopis enkaustyczny, igły tkackie i czółenka oraz wieloelementową stację do wyrobu świec.