Techniki plastyczne w przedszkolu

Techniki plastyczne w przedszkolu pomagają dzieciom w rozwoju motoryki małej. Precyzyjna praca rąk, ćwiczenie cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu poszczególnych etapów, pozwoli małym uczniom zdobyć nowe umiejętności, a przy tym zapewni ogromną satysfakcję z samego efektu pracy.

Plastyka w przedszkolu jest wstępem do zajęć artystycznych, które często bywają dodatkowym hobby w wieku szkolnym.
W sklepie HABA oferujemy Państwu materiały plastyczne do przedszkola, które umożliwią przeprowadzenie zajęć z rozmaitych technik.
Nauczyciele i wychowawcy mają więc do dyspozycji różnego typu przybory i narzędzia, jak i produkty w postaci kolorowego papieru, filcu, farb czy koralików do nawlekania lub prasowania. Posiadamy także w ofercie niezbędne akcesoria potrzebne podczas zajęć. Są wśród nich zarówno fartuchy ochronne, jak też nożyczki, woreczki, chusty na głowę i czapki z daszkiem.

dziurkowanie enkaustyka filcowanie
Dziurkowanie Enkaustyka FIlcowanie
koralikiMK8Ck9R4Xl5sb malowanie_na_tkaninie malowanie_na_porcelanie
Koraliki do prasowania Malowanie na tkaninach Malowanie na szkle i porcelanie
origami szycie tkanie
Origami Szycie i wyszywanie Tkanie
marmurkowanie swiece wyplatanie
Marmurkowanie Tworzenie świec i mydeł Wyplatanie
... Czytaj więcej
Techniki plastyczne w przedszkolu pomagają dzieciom w rozwoju motoryki małej. Precyzyjna praca rąk, ćwiczenie cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu poszczególnych etapów, pozwoli małym... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Techniki plastyczne w przedszkolu
Zamknij filtr
od do
1 od 11
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Igły hafciarskie tępe (bezpieczne), 6 sztuk
Igły hafciarskie tępe (bezpieczne), 6 sztuk
Wymiary: średnica 1,6 x 55 mm. Terapia
28,49 zł
Kwadraty z kolorowego papieru do składania 10 x 10 cm, 500 sztuk
Kwadraty z kolorowego papieru do składania 10 x...
Papier z recyklingu 80 g/m2, barwiony, celulozowy, w 10 intensywnych kolorach. 500 sztuk.
32,99 zł
Płytki do prasowanek, literki i liczby, 2 sztuki
Płytki do prasowanek, literki i liczby, 2 sztuki
Liczby i literki można wyłożyć kolorowymi koralikami i następnie przeprasować na płytce. Dzięki temu układają się słowa czy zadania rachunkowe. Materiał: tworzywo sztuczne. Rozmiar: 21,5 x 14,5 cm; 16 x 9,5 cm, Wysokość: 0,6 cm.
32,99 zł
Zrób to sam „Łańcuch z kwiatów”, 12 kwiatów, 12 liści i 48 filcowych guzików
Zrób to sam „Łańcuch z kwiatów”, 12 kwiatów, 12...
Kwiaty i listki nawlekamy na nitkę zgodnie z instrukcją lub według własnego pomysłu, tworząc z nich zawieszki i łańcuchy, lub używamy luzem do innych dekoracji. Zawartość: przedziurkowane elementy z filcu, filcowe guziki, nici do haftu, instrukcja. Wymiary: zawieszka z 1 kwiatka z listkiem – dł. ok. 40 cm. Stopień trudności: łatwe. Wiek: od 5 lat.
32,99 zł
Warsztat tkacki – zestaw
Warsztat tkacki – zestaw
Nauczyło się na nim tkać już wiele pokoleń. Zawiera 2 czółenka drewniane, 2 pręty stalowe do przykręcenia i grzebień do przybijania. Rama: 24 x 18 cm. Maksymalna szerokość tkania: 15 cm.
37,99 zł
Zrób to sam „Minilampiony choinki”
Zrób to sam „Minilampiony choinki”, 12 sztuk
Zrób to sam „Minilampiony choinki” to kompletny zestaw do wykonania 4 choinek w 2 rozmiarach i efektowny świecznik na tzw. świeczki tealight. Dzięki otworkom, które powstają po zagięciu elementów do wewnątrz lub na zewnątrz, choinki nabierają filigranowego wyglądu. Świątecznego uroku dodają im naklejone gwiazdki. Zawartość opakowania i specyfikacja produktu: instrukcja wiek:...
37,99 zł
Kwadraty z kolorowego papieru do składania,15 x 15 cm , 500 sztuk
Kwadraty z kolorowego papieru do składania,15 x...
Papier z recyklingu 80 g/m2, barwiony, celulozowy, w 10 intensywnych kolorach. 500 sztuk.
42,49 zł
Igły do wyplatania, 12 sztuk
Igły do wyplatania, 12 sztuk
Ze stali nierdzewnej (EN 71). Długość: 19, 5 cm.
42,49 zł
Kręgi z kolorowego papieru do składania, średnica 18 cm, 200 sztuk
Kręgi z kolorowego papieru do składania,...
Papier z recyklingu 80 g/m2, celulozowy, jednostronnie barwiony w 10 intensywnych kolorach.
42,49 zł
Dziurkacz Jumbo Motyl, motywy wielkości 3 - 4,4 cm
Dziurkacz Jumbo Motyl, motywy wielkości 3 - 4,4 cm
Rozmiar: dł. 9,7 cm, szer. 7 cm, wys. 5,5/7 cm. Dziurkacz nie wycina wzoru do końca, tylko skrzydła.
42,49 zł
Piórniki blanko, 4 sztuki
Piórniki blanko, 4 sztuki
Materiał: 100% bawełny. Wymiary: dł. 22 cm, średnica 6,5 cm.
42,49 zł
Zrób to sam "Gwiazdki na świeczki", 6 sztuk
Zrób to sam "Gwiazdki na świeczki", 6 sztuk
Do wielu bożonarodzeniowych dekoracji. Z wgłębieniami na świeczki tealight. Materiał: drewno - naturalna sklejka, grubość 12 mm. Wymiary: Ø 11 cm. 6 sztuk
42,49 zł
1 od 11

Metody plastyczne w przedszkolu

Techniki plastyczne stosowane w przedszkolach to między innymi: dziurkowanie, malowanie na tkaninach, tkanie, szycie i wyszywanie czy marmurkowanie i wyplatanie. Dla wielu dzieci niezwykle atrakcyjną staje się sztuka składania papieru, czyli origami, do którego materiały również przygotowaliśmy w naszej ofercie.

Edukacja plastyczna w przedszkolu jest doskonałą okazją do obserwacji dzieci i rozpoznania ich predyspozycji. W naszym sklepie osoby prowadzące zajęcia znajdą także materiały do enkaustyki, filcowania czy malowania na szkle i porcelanie. Mamy również produkty, które są niezbędne do tworzenia świec i mydeł.

Materiały plastyczne dla przedszkoli

Chociaż techniki malarskie w przedszkolu nie są na zaawansowanym poziomie, to materiały i narzędzia stosowane na zajęciach powinny być przygotowane w sposób profesjonalny. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo małych artystów, którzy wymagają szczególnej uwagi i opieki na każdym etapie pracy.
Polecamy atestowane i certyfikowane produkty, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nożyczki do tkanin z odpowiednio zaokrąglonymi ostrzami czy nieduże ozdobne dziurkacze, idealnie dopasowane do małych dziecięcych dłoni, to tylko niektóre z naszych propozycji. Mamy również w ofercie gotowe zestawy pasków papieru do wyplatania czy kręgów i kwadratów do składania.

Techniki plastyczne - zestawy do pracy

Ucząc się nowych metod pracy artystycznej, dzieci poznają także narzędzia, używane od wielu pokoleń. To dodatkowa atrakcja i jednocześnie możliwość przekazania najmłodszym cennej wiedzy na temat technik rękodzieła. Jedną z propozycji narzędzi wykorzystywanych na zajęciach plastycznych jest zestaw “Warsztat tkacki”, zawierający czółenka i grzebień oraz ramę do wykonania tkanin.

W sklepie HABA kupią Państwo także wazony z porcelany, na której można malować różnorodne wzory, mamy również koszyki do wyplatania. Kolejną propozycją są „Dziurkowane latarnie”, które wystarczy odpowiednio złożyć i skleić według załączonego wzoru. Różne kształty latarni uatrakcyjnią pracę i można je dopasować do upodobań przedszkolaków, aby zachęcić do własnoręcznego wykonania dzieła.
W sklepie można kupić także okazjonalne zestawy, jak na przykład „Wielkanocne nawlekanki z filcu” czy świeczniki w formie gwiazd - idealne do dekoracji świątecznych.

Bezpieczne produkty wysokiej jakości

Podczas wykonywania prac plastycznych w przedszkolu zdarzają się różne sytuacje. Może to być zarówno rozchlapanie farby, jak i zabrudzenie rąk klejem czy innym materiałem używanym w technikach plastycznych. Ważne więc, aby wszystkie stosowane produkty należały do gruby sprawdzonych i certyfikowanych artykułów.
W naszym sklepie proponujemy towar najwyższej klasy, od sprawdzonych dostawców, gwarantujących wysoką jakość i brak toksycznych substancji w swoich wyrobach.

Przybory i materiały plastyczne do przedszkola są też odpowiednio przygotowane do użycia. Mamy w ofercie gotowe komplety małych, filcowych guzików w różnych kolorach, koraliki do prasowania i podkładki do wykonania obrazków. Produkty ze szkła i ceramiki mają odpowiednio grube ścianki, co zmniejsza ryzyko rozbicia ich na niewielkie kawałki. Formy wykonane z drewna są właściwie wypolerowane i mają zaokrąglone krawędzie.

Dla opiekunów i osób prowadzących zajęcia mamy także profesjonalny sprzęt, który pomoże sprawnie przeprowadzić pracę i we właściwy sposób wykonać to, czego dzieci nie mogą zrobić samodzielnie. Oferujemy między innymi duży zestaw do enkaustyki z żelazkiem do malowania, a także długopis enkaustyczny, igły tkackie i czółenka oraz wieloelementową stację do wyrobu świec.