Techniki plastyczne w przedszkolu

Techniki plastyczne w przedszkolu pomagają dzieciom w rozwoju motoryki małej. Precyzyjna praca rąk, ćwiczenie cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu poszczególnych etapów, pozwoli małym uczniom zdobyć nowe umiejętności, a przy tym zapewni ogromną satysfakcję z samego efektu pracy.

Plastyka w przedszkolu jest wstępem do zajęć artystycznych, które często bywają dodatkowym hobby w wieku szkolnym.
W sklepie HABA oferujemy Państwu materiały plastyczne do przedszkola, które umożliwią przeprowadzenie zajęć z rozmaitych technik.
Nauczyciele i wychowawcy mają więc do dyspozycji różnego typu przybory i narzędzia, jak i produkty w postaci kolorowego papieru, filcu, farb czy koralików do nawlekania lub prasowania. Posiadamy także w ofercie niezbędne akcesoria potrzebne podczas zajęć. Są wśród nich zarówno fartuchy ochronne, jak też nożyczki, woreczki, chusty na głowę i czapki z daszkiem.

dziurkowanie enkaustyka filcowanie
Dziurkowanie Enkaustyka FIlcowanie
koralikiMK8Ck9R4Xl5sb malowanie_na_tkaninie malowanie_na_porcelanie
Koraliki do prasowania Malowanie na tkaninach Malowanie na szkle i porcelanie
origami szycie tkanie
Origami Szycie i wyszywanie Tkanie
marmurkowanie swiece wyplatanie
Marmurkowanie Tworzenie świec i mydeł Wyplatanie
... Czytaj więcej
Techniki plastyczne w przedszkolu pomagają dzieciom w rozwoju motoryki małej. Precyzyjna praca rąk, ćwiczenie cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu poszczególnych etapów, pozwoli małym... Dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Techniki plastyczne w przedszkolu
Zamknij filtr
od do
1 od 11
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Igły hafciarskie tępe (bezpieczne), 6 sztuk
Igły hafciarskie tępe (bezpieczne), 6 sztuk
Wymiary: średnica 1,6 x 55 mm.
28,49 zł
Kwadraty z kolorowego papieru do składania 10 x 10 cm, 500 sztuk
Kwadraty z kolorowego papieru do składania 10 x...
Papier z recyklingu 80 g/m2, barwiony, celulozowy, w 10 intensywnych kolorach. 500 sztuk.
32,99 zł
Warsztat tkacki okrągły drewniany
Warsztat tkacki okrągły drewniany
Wymiary: średnica 22 cm. Komplet z igłą tkacką.
32,99 zł
Płytki do prasowanek, literki i liczby, 2 sztuki
Płytki do prasowanek, literki i liczby, 2 sztuki
Liczby i literki można wyłożyć kolorowymi koralikami i następnie przeprasować na płytce. Dzięki temu układają się słowa czy zadania rachunkowe. Materiał: tworzywo sztuczne. Rozmiar: 21,5 x 14,5 cm; 16 x 9,5 cm, Wysokość: 0,6 cm.
32,99 zł
Zrób to sam „Łańcuch z kwiatów”, 12 kwiatów, 12 liści i 48 filcowych guzików
Zrób to sam „Łańcuch z kwiatów”, 12 kwiatów, 12...
Kwiaty i listki nawlekamy na nitkę zgodnie z instrukcją lub według własnego pomysłu, tworząc z nich zawieszki i łańcuchy, lub używamy luzem do innych dekoracji. Zawartość: przedziurkowane elementy z filcu, filcowe guziki, nici do haftu, instrukcja. Wymiary: zawieszka z 1 kwiatka z listkiem – dł. ok. 40 cm. Stopień trudności: łatwe. Wiek: od 5 lat.
32,99 zł
Warsztat tkacki – zestaw
Warsztat tkacki – zestaw
Nauczyło się na nim tkać już wiele pokoleń. Zawiera 2 czółenka drewniane, 2 pręty stalowe do przykręcenia i grzebień do przybijania. Rama: 24 x 18 cm. Maksymalna szerokość tkania: 15 cm.
37,99 zł
NOWOŚĆ
Zrób to sam „Minilampiony choinki”
Zrób to sam „Minilampiony choinki”, 12 sztuk
Zrób to sam „Minilampiony choinki” to kompletny zestaw do wykonania 4 choinek w 2 rozmiarach i efektowny świecznik na tzw. świeczki tealight. Dzięki otworkom, które powstają po zagięciu elementów do wewnątrz lub na zewnątrz, choinki nabierają filigranowego wyglądu. Świątecznego uroku dodają im naklejone gwiazdki. Zawartość opakowania i specyfikacja produktu: instrukcja wiek:...
37,99 zł
NOWOŚĆ
Zrób to sam „Ozdoby okienne – choinki z dekoracyjnymi zagięciami”
Zrób to sam „Choinki z dekoracyjnymi...
Zrób to sam „Ozdoby okienne – choinki z dekoracyjnymi zagięciami” to kompletny zestaw do wykonania 12 choinek w 2 rozmiarach Łatwa technika wykonania, także dla namłodszych. Dzięki otworkom, które powstają po zagięciu elementów do wewnątrz lub na zewnątrz, choinki nabierają filigranowego wyglądu. Świątecznego uroku dodają im naklejone gwiazdki. Zawartość opakowania i...
39,99 zł
Kwadraty z kolorowego papieru do składania,15 x 15 cm , 500 sztuk
Kwadraty z kolorowego papieru do składania,15 x...
Papier z recyklingu 80 g/m2, barwiony, celulozowy, w 10 intensywnych kolorach. 500 sztuk.
42,49 zł
Igły do wyplatania, 12 sztuk
Igły do wyplatania, 12 sztuk
Ze stali nierdzewnej (EN 71). Długość: 19, 5 cm.
42,49 zł
Kręgi z kolorowego papieru do składania, średnica 18 cm, 200 sztuk
Kręgi z kolorowego papieru do składania,...
Papier z recyklingu 80 g/m2, celulozowy, jednostronnie barwiony w 10 intensywnych kolorach.
42,49 zł
Dziurkacz Jumbo Motyl, motywy wielkości 3 - 4,4 cm
Dziurkacz Jumbo Motyl, motywy wielkości 3 - 4,4 cm
Rozmiar: dł. 9,7 cm, szer. 7 cm, wys. 5,5/7 cm. Dziurkacz nie wycina wzoru do końca, tylko skrzydła.
42,49 zł
1 od 11

Metody plastyczne w przedszkolu

Techniki plastyczne stosowane w przedszkolach to między innymi: dziurkowanie, malowanie na tkaninach, tkanie, szycie i wyszywanie czy marmurkowanie i wyplatanie. Dla wielu dzieci niezwykle atrakcyjną staje się sztuka składania papieru, czyli origami, do którego materiały również przygotowaliśmy w naszej ofercie.

Edukacja plastyczna w przedszkolu jest doskonałą okazją do obserwacji dzieci i rozpoznania ich predyspozycji. W naszym sklepie osoby prowadzące zajęcia znajdą także materiały do enkaustyki, filcowania czy malowania na szkle i porcelanie. Mamy również produkty, które są niezbędne do tworzenia świec i mydeł.

Materiały plastyczne dla przedszkoli

Chociaż techniki malarskie w przedszkolu nie są na zaawansowanym poziomie, to materiały i narzędzia stosowane na zajęciach powinny być przygotowane w sposób profesjonalny. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo małych artystów, którzy wymagają szczególnej uwagi i opieki na każdym etapie pracy.
Polecamy atestowane i certyfikowane produkty, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nożyczki do tkanin z odpowiednio zaokrąglonymi ostrzami czy nieduże ozdobne dziurkacze, idealnie dopasowane do małych dziecięcych dłoni, to tylko niektóre z naszych propozycji. Mamy również w ofercie gotowe zestawy pasków papieru do wyplatania czy kręgów i kwadratów do składania.

Techniki plastyczne - zestawy do pracy

Ucząc się nowych metod pracy artystycznej, dzieci poznają także narzędzia, używane od wielu pokoleń. To dodatkowa atrakcja i jednocześnie możliwość przekazania najmłodszym cennej wiedzy na temat technik rękodzieła. Jedną z propozycji narzędzi wykorzystywanych na zajęciach plastycznych jest zestaw “Warsztat tkacki”, zawierający czółenka i grzebień oraz ramę do wykonania tkanin.

W sklepie HABA kupią Państwo także wazony z porcelany, na której można malować różnorodne wzory, mamy również koszyki do wyplatania. Kolejną propozycją są „Dziurkowane latarnie”, które wystarczy odpowiednio złożyć i skleić według załączonego wzoru. Różne kształty latarni uatrakcyjnią pracę i można je dopasować do upodobań przedszkolaków, aby zachęcić do własnoręcznego wykonania dzieła.
W sklepie można kupić także okazjonalne zestawy, jak na przykład „Wielkanocne nawlekanki z filcu” czy świeczniki w formie gwiazd - idealne do dekoracji świątecznych.

Bezpieczne produkty wysokiej jakości

Podczas wykonywania prac plastycznych w przedszkolu zdarzają się różne sytuacje. Może to być zarówno rozchlapanie farby, jak i zabrudzenie rąk klejem czy innym materiałem używanym w technikach plastycznych. Ważne więc, aby wszystkie stosowane produkty należały do gruby sprawdzonych i certyfikowanych artykułów.
W naszym sklepie proponujemy towar najwyższej klasy, od sprawdzonych dostawców, gwarantujących wysoką jakość i brak toksycznych substancji w swoich wyrobach.

Przybory i materiały plastyczne do przedszkola są też odpowiednio przygotowane do użycia. Mamy w ofercie gotowe komplety małych, filcowych guzików w różnych kolorach, koraliki do prasowania i podkładki do wykonania obrazków. Produkty ze szkła i ceramiki mają odpowiednio grube ścianki, co zmniejsza ryzyko rozbicia ich na niewielkie kawałki. Formy wykonane z drewna są właściwie wypolerowane i mają zaokrąglone krawędzie.

Dla opiekunów i osób prowadzących zajęcia mamy także profesjonalny sprzęt, który pomoże sprawnie przeprowadzić pracę i we właściwy sposób wykonać to, czego dzieci nie mogą zrobić samodzielnie. Oferujemy między innymi duży zestaw do enkaustyki z żelazkiem do malowania, a także długopis enkaustyczny, igły tkackie i czółenka oraz wieloelementową stację do wyrobu świec.