Nauka zegara sprawia dzieciom niemałe trudności. Z tego względu od najmłodszych lat warto wprowadzać dziecko w świat czasu.
Zarówno program edukacyjny w zerówce, jak i klasach I-III jest bardzo obszerny. Wiele wiedzy z uwagi na szybkie tempo pracy należy utrwalać z dzieckiem w domu, na przykład znajomość dni tygodnia.
Według uczniów tabliczka dzielenia jest zdecydowanie trudniejsza do nauczenia się niż tabliczka mnożenia. Z tego względu już z najmłodszymi dziećmi, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły, warto ćwiczyć mnożenie i dzielenie.
Dawno już minęły te czasy, kiedy nauka tabliczki mnożenia polegała wyłącznie na wielokrotnym pisaniu tych samych działań i zapamiętywaniu abstrakcyjnych wyników. Choć po czasie siłą rzeczy wyniki mnożenia mocno utrwalają się w głowie, metoda ta nie jest atrakcyjna dla dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację matematyczną.
Dla dzieci liczenie często nie zalicza się do najciekawszych czynności. Dlatego właśnie wielu rodziców ma bardzo duży problem z tym, jak zachęcić swoje dziecko do jakichkolwiek działań z zakresu matematyki. Jest to na tyle powszechna trudność, że wielu specjalistów zaczęło intensywnie wymyślać metody, które mają za zadanie odpowiedzieć między innymi na pytanie, jak nauczyć dziecko liczyć w pamięci oraz jak wytłumaczyć dziecku dodawanie i odejmowanie do 20. Mając dostęp do takich metod, matematyka nie tylko stanie się o wiele przyjemniejsza, ale także może okazać się fascynującym przedmiotem.
Nauka matematyki dla wielu dzieci zalicza się do mało przyjemnych czynności. Dziedzina ta może być przyswajana już od najmłodszych lat w bardzo ciekawy sposób i poprzez zabawę. Warto w takim razie sprawdzić wszystkie metody, które pozwalają na opanowanie przez dzieci matematyki.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że królowej nauk można uczyć już niemowlęta. Jeżeli rodzice chcą, aby ich dziecko w przyszłości nie miało problemów z liczeniem, a także prostymi rachunkami, to niezwykle pomocnym pojęciem może okazać się matematyka intuicyjna. Jest to rozwiązanie, które nie tylko pomoże maluchom opanować podstawy liczenia, ale także zadba o prawidłowy rozwój.
Dzieci po wyjściu z przedszkola lub szkoły przeważnie resztę czasu spędzają w domu. Jeżeli nie są zajęte odrabianiem lekcji, to po prostu się bawią. Jednak czasami są sytuacje, kiedy maluchy nie uczęszczają do placówek z powodu choroby, ferii, wakacji lub też innych powodów. To właśnie wtedy najczęściej ich opiekunowie słyszą, że im się nudzi. Chociaż pociechy mają bardzo dużo zabawek, to jednak czasami potrzebują zupełnie czegoś innego. Dlatego z pomocą przyjdzie lista 21 kreatywnych pomysłów na zabawy dla dzieci w domu. Dzięki temu będzie Państwu łatwiej organizować czas wolny swoim pociechom.
Pierwsze trzy lata życia dziecka nastawione są na mocny, indywidualny rozwój. Jednak po tym czasie maluchy zaczynają coraz częściej bawić się z rówieśnikami, a także starszakami. Dobrze jest zatem sprawdzić, jakie zabawy integracyjne mogą okazać się dla nich największą atrakcją. Warto przy okazji pamiętać o tym, że zabawy powinny być dostosowane do wieku kilkulatków. Dzięki temu nie będą się one czuły zagubione i niepewne siebie.
Od pewnego czasu można zauważyć coraz częściej otwierane placówki określane mianem leśnych przedszkoli. Jest to zupełnie inny kierunek spojrzenia na wychowanie oraz edukację kilkulatków. Dzieci nie są wrzucane w szablonowy harmonogram nauczania. Wiele jest tam spontaniczności, a także motywowania maluchów do tego, by były po prostu sobą.
Skąd się wzięła idea leśnych przedszkoli, a także czym się one dokładnie różnią od innych prywatnych oraz państwowych placówek? Zrozumienie tych różnic pozwala na łatwiejsze podjęcie decyzji czy rzeczywiście leśne przedszkole jest idealnym miejscem dla dziecka.
Przedszkole to miejsce, w którym dziecko nie tylko pozostaje pod opieką innych osób na czas nieobecności rodziców, lecz także uczy się nowych umiejętności, w tym także tych pozwalających na prawidłowe funkcjonowanie wśród rówieśników. Wybór odpowiedniej placówki jest więc nie lada wyzwaniem.
W Polsce działają dwa rodzaje przedszkoli - prywatne i publiczne. Takie placówki znacznie się od siebie różnią, dlatego przed wyborem odpowiedniego miejsca dla swojej pociechy warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami.
Przedszkole to miejsce, w którym maluch może nie tylko miło spędzić czas na zabawach z rówieśnikami, lecz także nauczyć się nowych rzeczy. W Polsce istnieją różne placówki tego typu, w tym przedszkola integracyjne. Czym dokładnie cechują się takie miejsca? Jakie są różnice pomiędzy przedszkolem integracyjnym a zwykłym?
Pójście do przedszkola to dla wielu dzieci ważne wydarzenie, wiążące się jednocześnie z ogromnym stresem. Z tego powodu rodzicom zależy na tym, by odpowiednio przygotować swoje pociechy do nowej sytuacji. Istnieją sposoby, które pozwalają na szybkie wytłumaczenie dziecku konieczności pozostania w przedszkolu na kilka godzin dziennie.